57-річному жителю Конотопа з невідомого номера на мобільний телефон надійшло повідомлення про нібито заблокування банківської картки.
Там же був вказаний і мобільний номер телефону за яким можна звернутись для відновлення банківської картки. Що і той і зробив…
Зі слів потерпілого, слухавку взяв невідомий, який представився працівником центру підтримки банків України, та запропонував здійснити необхідні операції по відновленню банківської картки. Чоловік погодився і слухняно слідував інструкціям співрозмовника. І як наслідок, втратив 26тисяч гривень…
До слова, нині поліція розшукує шахраїв, які одурили жителів області на 37 тисяч гривень. «Працювали» вони під виглядом працівників банку та доньки однієї з потерпілих.
У поліції за даними фактами відкрили кримінальні провадження і вкотре застерігають громадян сліпо не довіряти невідомим телефонним співрозмовникам.
У Сумах від дій зловмисників постраждала 66-річна пенсіонерка.
Жінка пояснила, що на її телефон, як їй на той момент здалося, зателефонувала власна донька і повідомила, що їй загрожує кримінальна відповідальність.
Вона начебто спричинила чужій дитині тілесні ушкодження.
Тому просила 11 тисяч гривень перерахувати на певний номер банківської картки. Що пенсіонерка і зробила...
Нині в поліції за цими фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Вживаються заходи щодо викриття зловмисників, повідомляє Відділ комунікації поліції в Сумській області.
Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) дуже часто на своїх сторінках розповідає про різні щахрайські схнми. На жаль, люди як велися так і ведуться на них...
Тому ще раз застерігаємо: шановні читачі БіЖ, будьте пильними і увжними...