На Буринщині схиляли голови в скорботі за жертвами голодоморів

З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у населених пунктах Буринщини організовано ряд скорботних заходів.

Так сьогодні, 23 листопада 2019 року, у селі Піски Буринського району біля Пам’ятки національного значення «Братська могила та місце вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років» відбувся мітинг-реквієм «Страшна правда голодоморів».

У своїх зверненнях до учасників заходу заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош, голова Буринської районної державної адміністрації Василь Бойко та заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, художник Микола Бондаренко (який є автором проекту цього Меморіального комплексу) говорили про страшні події у житті українців, які спричинили голодомори та їх невідворотні наслідки для країни.

Закликали не піддавати замовчуванню ті сторінки української історії, щоб не допустити їх повернення, щоб не канули в забуття мільйони співвітчизників, які закінчили життя у пекельних муках та щоб донести правду про голодомори наступним поколінням.

Учні Пісківської загальноосвітньої школи І-ІІІст. під керівництвом Світлани Тереніної підготували літературну композицію «Ти кажеш, не було Голодомору».

Із запаленими лампадами хвилиною скорботи присутні вшанували пам’ять заморених голодом.

Поминальний молебень за жертвами голодоморів 1921 - 1922, 1932 - 1933, 1946 - 1947 років в Україні провів протоієрей отець Димитрій.

Наприкінці жалобного зібрання ведучі Валентина Борщенко та Денис Ларінцев запросили учасників цього меморіального заходу вшанувати пам'ять загиблих українців покладанням квітів до братської могили жертв Голодомору.

Перед початком та під час мітингу Церква Християн Віри Євангельської України спільно з районним відділом культури і туризму пригощали бажаючих гарячим чаєм та печивом.

Марина Біркун, керівник художній Буринського районного будинку культури

Світлина автора.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.