У Бурині з школярами спілкувалися про булінг

Інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі ОСВІТА наголошував, що булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке, на жаль, часто поширене в сучасних школах. І варто пам’ятати: не слід закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна тільки спільними зусиллями. І на таку ситуацію необхідно вчасно звертати увагу…

Сьогодні, 17 вересня 2018 року, начальник Буринського бюро правової допомоги Марія Бондаренко була запрошена практичним психологом Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.В.М.Кравченка Тетяною Нечипоренко для проведення виховної бесіди з учнями 10 класів на тему: «Що таке булінг вшколі і як з ним боротися».

Марія Бондаренко наголосила, що найчастіше цькування відбувається в школах, де діти апатичні і розчаровані, а їхня потреба у визнанні та розумінні не задоволена. Там же, де образа честі людини вважається порушенням більшим, ніж прогул або вандалізм, булінг виникає дуже рідко і скоріше є винятком з правил.

Жертвою цькування може стати абсолютно будь-яка дитина, не дивлячись на те, якою б сильною або здібною вона не була б. Однак найчастіше жертвами стають ті, хто найбільше виділяється (дивно одягнений, дивно поводиться, неохайний). Також потенційними жертвами можуть стати ті, хто швидко втрачає самоконтроль, легко піддається емоціям.

Дітям не варто намагатися вирішити ситуацію самотужки, адже з булером не завжди можна порозумітися. Краще звернутися до батьків, вчителів, або старших, яким дитина довіряє.

Вчителям же потрібно не показувати свою фізичну перевагу, а поговорити з ним. Крім того, за витівками булера не можна спостерігати, адже йому потрібні глядачі для того, щоб максимально проявити демонстративну поведінку. При витівках на уроці можна спробувати відволіктися від заняття і зосередити увагу на булері, спробувати залучити його до навчального процесу.

Там же, де образа честі людини вважається порушенням більшим, ніж прогул або вандалізм, булінг виникає дуже рідко і скоріше є винятком з правил.

Марія Бондаренко учням вручила брошури «Твої права - твій захист»…

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.