На Сумщині ЦВК сформувала 21 територіальну виборчу комісію

10 серпня 2020 року Центральна виборча комісія (ЦВК) сформувала 21 територіальну виборчу комісію в Сумській області.

Було утворено 5 районних виборчих комісій: Конотопську, Охтирську, Роменську, Шосткинську, Сумську, а також 16 міських територіальних виборчих комісій: Білопільську (Сумський р-н), Буринську (Конотопський р-н), Ворожбянську (Сумський р-н), Глухівську (Шосткинський р-н), Дружбівську (Шосткинський р-н), Конотопську (Конотопський р-н), Кролевецьку (Конотопський р-н), Лебединську (Сумський р-н), Охтирську (Охтирський р-н), Путивльську (Конотопський р-н), Роменську (Роменський р-н), Середино-Будську (Шосткинський р-н), Сумську (Сумський р-н), Тростянецьку (Охтирський р-н), Шосткинську (Шосткинський р-н).

Всього в цих ТВК Сумщини працюватиме 378 членів, по 18 членів в кожній виборчій комісії. Представництво у виборчих комісіях має 51 зареєстрована політична партія, повідомляє «Опора».

Найбільше своїх представників мають партії «Опозиційна платформа – за життя» – 53 особи, «Слуга народу» – 52, ВО «Батьківщина» – 49, «Європейська солідарність» – 49 та «За майбутнє» – 31.

Найбільшу кількість своїх представників на керівних посадах мають партії «Слуга народу» – 19 осіб, «Європейська солідарність» – 11, ВО «Батьківщина» – 11, «Опозиційна платформа – за життя» – 10, «За майбутнє» – 4, «Рідне місто» – 3, «Наш край» – 2, по 1 – «Сила і честь», «УДАР» та «Солідарність жінок України».

За гендерною ознакою аналіз показав, що жінок у складі ТВК Сумської області майже 70 відсотків від загальної чисельності членів комісій – 271 із 378.

Зауважимо, що відповідно до ч. 3 ст. 36 Виборчого кодексу перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення.

Згідно з ч. 1 ст. 38 Кодексу член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин третьої – шостої цієї статті, після чого складає присягу.

На світлині: місто Буринь, в якому діятиме міська територіальна виборча комісія.

Фото Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.