Відбулася 21 сесія Сумської обласної ради, щоб не допустити зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва на Сумщині

Як і повідомляв інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) в розділі ПОЛІТИКА, сьогодні, 11 липня 2018 року, відбулася двадцять перша сесія Сумської обласної ради сьомого скликання.

Депутати зібралися на сесію обласної ради, щоб направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва у Сумській області.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Сумській області, мова йде про зменшення на 117,5 млн. грн. коштів субвенції Державного бюджету, передбаченої на ремонт у 2018 році траси Н-07 Київ – Юнаківка (на м. Курськ) на ділянці км 213+260 – км 218 + 320 (загальний обсяг вартості об’єкта 261,886 млн. грн.), на користь інших регіонів.

Обласні обранці вкрай обурені зняттям субвенції, ураховуючи, що Сумщина має 562 км кордону з Росією і останній раз кошти на ремонт доріг державного значення виділялися області ще у 2006-2007 роках, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Окрім того, негативним чинником суспільно-політичної ситуації як в області, так і в Україні в цілому, вважають депутати, є різниця у соціально-економічному розвитку прикордонних регіонів України та сусідньої держави, особливо – стан мережі автомобільних доріг загальнодержавного користування.

Серед причин відмови у коштах, начебто, той факт, що немає проектної документації. Але тендер на ремонт об’єкту був оголошений ще у лютому цього року та на початок липня було призначено проведення торгів. Тому говорити про відсутність проектної документації немає підстав.

Проте, через відхилення тендерної пропозиції одного з учасників та подання ним скарги до Антимонопольного комітету України, процедура проведення аукціону призупинена до кінця липня.

У цьому аспекті обласні депутати вирішили направити ще одне звернення: щодо необхідності термінового вжиття заходів з недопущення блокування дорожнього будівництва.

Цього разу – до Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, Міністра внутрішніх справ України, та голови СБ України з проханням в межах повноважень внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за фактом можливих корупційних та шахрайських дій з використанням підроблених документів посадовими особами ПП «Полтавабудцентр», яке відхилило конкурсну пропозицію.

Депутати обидва звернення підтримали одноголосно.

Підсумовуючи голосування, Володимир Токар, голова Сумської обласної ради, зазначив, що Сумська область є шостою за показниками використання бюджетних коштів на ремонт доріг та використала 41% від наданих коштів.

«В умовах непростої політичної ситуації, враховуючи сусідство з РФ, безпідставне зняття коштів є злочином проти мешканців регіону», – вважає він.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль зауважив, що повинен бути діалог між центром і областю. Оскільки депутатський корпус стоїть виключно на позиції покращення добробуту жителів Сумщини, тому і в цьому питанні керівництво області буде відстоювати кожну гривню на ремонт доріг.

Голова обласної ради Володимир Токар взяв ситуацію під особистий контроль.

Він пообіцяв, що вони з головою Сумської обласної державної адміністрації Миколою Клочком, народними депутатами, обраними від Сумщини, будуть їхати до Києва і вирішувати питання у вищих владних кабінетах.

Також Володимир Токар подякував депутатам за оперативність і одностайність у голосуванні…

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.