Як і повідомляв інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) в розділі ПОЛІТИКА, сьогодні, 11 липня 2018 року, відбулася двадцять перша сесія Сумської обласної ради сьомого скликання.
Депутати зібралися на сесію обласної ради, щоб направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва у Сумській області.
За інформацією Служби автомобільних доріг у Сумській області, мова йде про зменшення на 117,5 млн. грн. коштів субвенції Державного бюджету, передбаченої на ремонт у 2018 році траси Н-07 Київ – Юнаківка (на м. Курськ) на ділянці км 213+260 – км 218 + 320 (загальний обсяг вартості об’єкта 261,886 млн. грн.), на користь інших регіонів.
Обласні обранці вкрай обурені зняттям субвенції, ураховуючи, що Сумщина має 562 км кордону з Росією і останній раз кошти на ремонт доріг державного значення виділялися області ще у 2006-2007 роках, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.
Окрім того, негативним чинником суспільно-політичної ситуації як в області, так і в Україні в цілому, вважають депутати, є різниця у соціально-економічному розвитку прикордонних регіонів України та сусідньої держави, особливо – стан мережі автомобільних доріг загальнодержавного користування.
Серед причин відмови у коштах, начебто, той факт, що немає проектної документації. Але тендер на ремонт об’єкту був оголошений ще у лютому цього року та на початок липня було призначено проведення торгів. Тому говорити про відсутність проектної документації немає підстав.
Проте, через відхилення тендерної пропозиції одного з учасників та подання ним скарги до Антимонопольного комітету України, процедура проведення аукціону призупинена до кінця липня.
У цьому аспекті обласні депутати вирішили направити ще одне звернення: щодо необхідності термінового вжиття заходів з недопущення блокування дорожнього будівництва.
Цього разу – до Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, Міністра внутрішніх справ України, та голови СБ України з проханням в межах повноважень внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за фактом можливих корупційних та шахрайських дій з використанням підроблених документів посадовими особами ПП «Полтавабудцентр», яке відхилило конкурсну пропозицію.
Депутати обидва звернення підтримали одноголосно.
Підсумовуючи голосування, Володимир Токар, голова Сумської обласної ради, зазначив, що Сумська область є шостою за показниками використання бюджетних коштів на ремонт доріг та використала 41% від наданих коштів.
«В умовах непростої політичної ситуації, враховуючи сусідство з РФ, безпідставне зняття коштів є злочином проти мешканців регіону», – вважає він.
Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль зауважив, що повинен бути діалог між центром і областю. Оскільки депутатський корпус стоїть виключно на позиції покращення добробуту жителів Сумщини, тому і в цьому питанні керівництво області буде відстоювати кожну гривню на ремонт доріг.
Голова обласної ради Володимир Токар взяв ситуацію під особистий контроль.
Він пообіцяв, що вони з головою Сумської обласної державної адміністрації Миколою Клочком, народними депутатами, обраними від Сумщини, будуть їхати до Києва і вирішувати питання у вищих владних кабінетах.
Також Володимир Токар подякував депутатам за оперативність і одностайність у голосуванні…