У змаганнях з кросфіту, які відбулися в манежі СумДУ, взяли участь 19 спортсменів з різних областей України. Це колишні військовослужбовці, котрі під час бойових дій на Сході країни, були тяжко поранені.
Та не зважаючи на це, знайшли у собі сили займатися спортом і досягати результатів.
Стоячи і гучними оплесками рідні та вболівальники зустрічали учасників щорічних змагань, серед яких троє наших земляків − Олександр Бабченко, Ігор Лугіна та Анатолій Горбенко.
«Сьогодні ми своїм прикладом хочемо продемогструвати усім українським воїнам, що попри рани, які ми отримуємо в зоні збройного конфлікту, попри життєві негаразди, не треба здаватися. Навпаки треба боротися заради своїх рідних, заради себе і своєї родини», − зазначив Ігор Лугіна.
Герої України змагалися із кросфіту – вид спорту, до якого входять елементи високоінтенсивного тренування, важкої атлетики, пауерліфтингу, гімнастики, гирьового спорту, зарядки, стронґмену тощо.
Підтримував учасників змагань і перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, повідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.
«Це змагання, що не лише вражають, а й мотивують. Перемагаючи себе, герої, у яких протези рук чи ніг, продемонстрували неймовірну силу, мужність і стійкість. Ці хлопці є прикладом для багатьох людей. Їхні долі змушують замислитися над тим, що варто цінувати в житті», – зауважив Анатолій Якович..
Самі ж організатори змагань підкреслюють, що тут немає кращих, усі учасники вже є переможцями.
Згадати хоча б історію вчителя фізкультури з Гадяча Володимира Доноса. П’ять днів поранений солдат-санітар пролежав у лісі серед мертвих однополчан. Без води, їжі та медичної допомоги. Дивом чоловік вижив.
Згодом утратив ногу і потрапив у полон. Майже 20 днів над Володимиром знущалися, катували, але потім обміняли на «свого».
Нині він продовжує працювати вчителем фізичної культури та військово-патріотичного виховання у рідному Гадячі. Подібні героїчні історії має чи не кожен учасник «Сили нації».
Учасники змагань власним прикладом показали людям з інвалідністю, що їм під силу повернутися до повноцінного життя.
А здоровим людям продемонстрували як сильно треба любити життя, щодня розвиватися і ставати сильнішими, адже саме у силі їхнього духу – сила усієї нації…