У селі Степанівка, що в Буринській міській ОТГ, почала різко зникати вода в колодязях: в чому причина?

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у відео-матеріалі «Після самовільного втручання міської влади Бурині у зміни русла річки, у селі Успенка зникла вода в колодязях. На черзі село Степанівка? (відео)» порушив тему екологічної катастрофи в селі Степанівка, що в БУРИНСЬКІЙ МІСЬКІЙ ОТГ,

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/7471-pislia-samovilnoho-vruchannia-miskoho-holovy-viktora-ladukhy-u-zminy-rusla-richk-u-seli-uspenka-znykala-voda-v-kolodiaziakh-na-cherzi-selo-stepanivka

На цю тему пропонуємо читачам інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) матеріал, який опублікував сайт https://suspilne.med сьогодні, 24 червня 2021 року:

«На Буринщині, у Сумській області, на місці ставка вирили канаву глибиною до 4 метрів і залишили розриту територію. Екоінспекція підозрює, що там незаконно видобували корисні копалини – суглинок.

Притоку річки Чаша, яка протікає через весь Буринський район, місцеві жителі називають ставком. Вони говорять, що він кілька років як обмілів.

"Колись був ставок і вирішили його підкопати. Кор.: – Давно? – Торік, восени. Купи понакидали тут. Треба ж було до ладу довести його, викопати, розгорнути", — говорить мешканець Степанівки Сергій Алєксєєнко.

"У колодязях вода попропадала, не стало у багатьох. І треба ж було до ладу теж довести його, а що він кучі понагортав, що попало стало. Кор.: — Тут ще десь ставок є? У вас у селі? – Є, там приватизований, а там теж висох", — розповідає мешканець Степанівки Микола Котьков. "Тепер тут не покупаєшся, бо тут із ставка не вилізеш", — каже мешканець Степанівки Олександр Жуков.

"Люди самі попросили – вирили. Я особисто не просив, але казали, що вода впала, почістіть – почистили. Тепер — поганий. Я особисто — не рибак і мені все одно. Ну якби б дочистили до краю, було б краще", — сказав мешканець Степанівки Володимир Котьков.

Як з’ясувала екоінспекція, у вересні 2020 року тут проводили роботи з поглиблювання днища, без дозволів.

"У ході проведення цих робіт було порушено екосистему і вирито котлован глибиною приблизно 4 метри, добувалися корисні копалини, такі як суглинок. На перший погляд, тут — близько 5-6 тисяч кубів піднятого ґрунту. Якщо це підтвердиться, то ми можемо з вами говорити про десятки мільйонів збитків, які були нанесені державі такими діями", — каже екологічний інспектор державної екологічної інспекції в Сумській області Олександр Матюх.

У рамках кримінального провадження, порушеного Буринським відділом поліції, екоінспекція відібрала проби, аби з’ясувати, чи здобували тут корисні копалини.

За словами місцевих жителів, роботи проводили фірми, які належали голові Буринської територіальної громади Віктору Ладусі. Офіційного керівництва у селі немає. Віру Половко місцеві жителі нам вказали як старосту.

"Я просто працюю як рядовий. У мене посади немає. Я — не староста, будь ласка, звертайтеся у міську раду", — сказала вона.

Щоб дізнатися, що ж відбувається у Степанівці, журналісти звернулися до Буринської міської ради. Там якраз була сесія. Знімальна група чекала перерви, щоб отримати коментар від людини, яку мешканці Степанівки називали ініціатором розкопування ставка, – в міського голови Буринської територіальної громади Віктора Ладухи. Коли перерва вже наближалася, жінка, яка раніше представилася представницею мерії і перевірила посвідчення знімальної групи, почала заважати журналістам працювати: "Без реєстрації ви не маєте права знімати".

Сам Віктор Ладуха спілкуватися з журналістами відмовився: "Розберемося з вами, реєструйтеся, будь ласка, посвідчення покажете. Кор.: – Ми показали, його сфотографували. – Ну, будь ласка".

Після чого журналістів почали штовхати. Оператора блокували, що заважало йому знімати відео».

ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7558-u-burynskii-miskii-radi-uzhe-napadaiut-na-zhurnalistiv

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі ВІДЕО розповідав, що напередодні виборів до місцевих органів самоврядування, які відбулися 25 жовтня 2020 року, міський голова Бурині ВІКТОР ЛАДУХА в групі БУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА в Фейсбуці виставив піарний відеоролик як він «дбає» про очищення річечки Куриця в селі Успенка, яка входить до Буринської міської ОТГ.

У ході перевірки до спеціальної випробувальної лабораторії Інспекцією було направлено зразки суміші, добутої під час днопоглиблювальних робіт. За результатами аналізу встановлено, що це суглинок, який відноситься до іншої будівельної сировини, тобто – до надр. Відтак, внаслідок незаконного добування копалин було завдано збитків на загальну суму 37 370 101 гривень.

За вищезазначеними фактами 18 червня Інспекцією було скеровано листа до Конотопської окружної прокуратури з метою вжиття заходів прокурорського реагування».

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7550-sfh-ladukha-vb-ta-fh-edelveis-2007-zavdaly-ekolohichnoi-shkody-burynskii-miskii-oth-bilshe-nizh-na-37-milioniv-hryven

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.