На Сумщині функціонуватимуть 5 районів та 51 об’єднана територіальна громада

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні, як відбулося 12 червня 2020 року, затвердив список 129 районів в країні, замість 490 існуючих.

Денис Шмигаль, премєр-міністр, зауважив: «Зараз існує на мапі 490 районів, їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Існуючий районний поділ був утворений ще в СРСР, у першій половині минулого століття. Це не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні, тому треба наводити порядок. Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей, і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне».

За його ж словами, новий проєкт районування областей потрібен для ефективного функціонування влади та не дублювання функцій.

Зокрема, у постанові передбачається формування такої кількості районів:

Сумська область5 районів.

Які до їх складу ввійдуть нинішні райони – інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) детально розповідав у розділі ПОЛІТИКА.

Це – Конотопський, Охтирський, Роменський, Сумський, Шосткинський.

До слова, Кабінет міністрів прийняв рішення щодо формування ОТГ:

У Сумській області51 об’єднана територіальна громада.

Проєкти постанов про утворення та ліквідацію районів, що погодив Кабінет Міністрів, будуть направлені на розгляд Верховної Ради України.

Також у Мінрегіоні повідомили, що невдовзі Уряд розгляне проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів».

На світлині: станція Путивль, що в місті Буринь.

До речі, і Буринсьий, і Путивльський райони ввійдуть до складу Конотопського району…

Фото Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.