У Сумській області СБУ викрила незаконне відчуження майна вартістю понад 1 мільйон гривень

Як повідомила інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) керівник пресгрупи УСБУ в Сумській області ОЛЕСЯ РАПУТА, на Сумщині Служба безпеки України задокументувала незаконну передачу у приватну власність майна громадян-співвласників реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства на території Сумської області. Вартість відчуженої нерухомості становить понад один мільйон гривень.

За даними досудового слідства встановлено, що до оборудки причетний голова сільради, який у 2019 році, маючи права державного реєстратора, в інтересах зацікавленої особи вивів із колективної власності господарські приміщення колишньої ферми.

Перевірка показала, що рішення про відчуження було неправомірним і відбулося із порушенням встановлених процедур та на підставі підроблених документів.

Наразі голові сільради повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, якщо вони спричинили тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Дії особи, яка надала підроблені документи та на користь якої відбулося неправомірне відчуження майна, кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 та ч. 4 ст. 358 (шахрайство в особливо великих розмірах та використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України.

На протиправно відчужене майно накладено арешт. Вирішується питання щодо повернення нерухомості громаді.

Триває досудове розслідування.

Викриття оборудки проводилось спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Сумської місцевої прокуратури.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.