Сьогодні відзначається День пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року вночі сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.

У результаті вибухів сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році…

Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях…


Рано-вранці вітер грався…

Із росинками співав.

Зайчик сонячний погнався,

Тільки пісню не спіймав.

Соловейко теж проснувся:

Тьох - тьох - тьох, – і полетів…

Окунь в річці сполохнувся,

Впав на дно і занімів.

І проснулись вранці люди.

День вступав в свої права.

Оживало все повсюди,

Шепотілася трава…

…Чорний дощ тепер же ллється

Смертю піднята коса…

І дитятко не сміється,

І не дзумкає оса…

Іван Житник.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.