У Бурині відкрилася виставка про українців, які пройшли нацистські концтабори

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, у Буринському районному будинку культури відбулося відкриття пересувної виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

Експозиція розміщується на 13 банерах та відображує долі українців, які пройшли пекло концтаборів Другої світової війни, але змогли розповісти про життя в неволі вже після війни.

Виставка вміщає в себе 5 розділів: «Що таке концентраційні табори?», «Жінки», «Діти», «Остарбайтери» та «Військовополонені». І кожне з виставкових полотен підкреслює тріумф сили духу звичайної людини, яку не можуть зламати а ні політичні системи, а ні тортури, придумані цими системами.

Автори виставки: Ігор Бігун, Володимир Бірчак, Олеся Ісаюк.

Над проектом працювали: Зоя Бойченко, Володимир В’ятрович, Петро Клим, Андрій Когут, Леонід Криницький, Анна Олійник, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Назар Ясиневич, Ярина Ясиневич.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевий державний архів СБУ.

Церемонію відкриття виставки провели керівник апарату Буринської районної державної адміністрації Алла Гайдукова та директор Буринського районного краєзнавчого музею імені П.Попова Микола Кононенко.

Вони говорили про значення створення такої виставки, про людські долі, відображені на полотнах, про долі близьких людей, яких також зачепили «жорнова смерті».

Потім присутні особисто ознайомилися з експонатами виставки, знайомлячись з новими сторінками історії українців та віддаючи шану незламному духу наших співвітчизників.

Марина Біркун, керівник художній Буринського районного будинку культури.

Світлина автора.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.