«Вільна фотографія» в Бурині

Сьогодні, 26 вересня 2019 року, в Буринському районному краєзнавчому музеї ім. П.Попова розпочала роботу пересувна фотовиставка «Рідній країні – вільна фотографія» творчого об’єднання «Розвиток фотографа». Даний проект підготували Національна спілка фотохудожників України, арт-об’єднання«Кyivphotos-hall 2012» та International Forum Artphotobook.

Короткий огляд експозиції зробив директор музею Микола Кононенко.

Він наголосив на тому, що старт Всеукраїнської фотовиставки даний саме в Бурині. Далі вона проходитиме в інших містах України.

Потім він запросив до слова Миколу Верповського, який є одним з ініціаторів фотовиставки «Вільна фотографія» та входить до координаційної групи.

Микола Миколайович назвав роботу даної фотовиставки історичною подією в культурному житті Бурині та відзначив, що в ній, окрім його роботи, будуть представлені два сюжети ще одного буринця - Сергія Дудки.

Церемонію відкриття продовжив начальник районного відділу культури і туризму Микола Дишковець. Основним мотивом його виступу стала інформація про створення при районному музеї фотоклубу «Блакитна чашка», презентація якого саме збіглася з відкриттям фотовиставки «Вільна фотографія». Також Микола Іванович говорив про сучасний розвиток фотографії з використанням новітніх технологій, де світлина перетворюється на масштабну повноцінну картину, збагачуючи наші уявлення як про навколишній світ, так і про саме фотомистецтво.

На цю непересічну подію завітала і науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Путивльського Державного історико-культурного заповідника Олена Лєпьошкіна, яка висловила подяку організаторам виставки, відзначила окремі роботи з неї та зачитала власного вірша про «життя крізь об’єктив».

Потім до слова була запрошена голова районної ради організації ветеранів Ангеліна Кнуренко. Ангеліна Антонівна зазначила важливість подібних заходів, які стають платформами для культурного розвитку відвідувачів.

Церемонію відкриття фотовиставки закінчив художник-графік, Заслужений діяч мистецтв України Микола Бондаренко.

Він прокоментував представлені фотороботи, підкресливши, що мистецтво фотографії володіє здатністю вловити цікаві миті життя.

Потім присутні ознайомилися безпосередньо з експонатами виставки, які викликали цікавість, захоплення та, можливо, і деяке збентеження (Це ж треба! Вловити саме таку мить! Оце так ракурс!).

Виставка у Бурині експонуватиметься до 10 жовтня 2019 року.

Марина Біркун, керівник художній Буринського районного будинку культури

Світлина автора.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.