На Буринщині майже три роки молодий чоловік перебував у рабстві

Упродовж майже трьох років 34-річного чоловіка утримувала в своєму господарстві родина з Буринського району. За важку працю він не отримував ані копійки...

З’ясувалось, що родом він з Хмельницької області.

Історія його поніверянь розпочалась ще у 2016 році, коли він в пошуках роботи приїхав на заробітки в Київ.

На залізничному вокзалі до нього підійшла жінка і запропонувала тимчасову роботу у неї вдома і з пристойною оплатою.

Той погодився.

А по приїзду в заробітчанина відібрали документи і змусили важко працювати.

Про ніякі гроші мова вже потім не йшла.

«З слів чоловіка через деякий час в гості до його «роботодавці» приїздить мати з Сумщини, - розповідає Валерій Строкач, т.в.о начальника кримінальної поліції ГУНП в Сумській області, - і повертаючись до дому забирає його із собою. Так наш потерпілий потрапляє до іншої родини. Живе в селі. І також безправний . Працює і на «господарів», і на їх знайомих. Всі зароблені гроші в нього відбирають. Дії контролюють. Він скаржиться на погане самопочуття, але на це ніхто не звертає уваги Врятував його випадок. Чоловіка послали купити щось в магазині. По дорозі йому стає зле і швидка забирає до лікарні, де йому роблять операцію».

За заявою потерпілого в поліції одразу відкривають кримінальне провадження за ч.2 ст.146 КК України «Незаконне позбавлення волі», яке в подальшому було перекваліфіковано на ч. 1.ст. 149 КК України «Торгівля людиною або одержання людини вчинені з метою експлуатації».

Коли чоловік трохи одужує, він йде до своїх «господарів», але вже із правоохоронцями.

Вперше за довгі роки вдягає на себе чисте, світле вбрання, яке дуже контрастує з тими умовами, в яких йому довелось існувати кілька років.

Жив чоловік у літній кухні. Спав на старому дивані, вкриваючись мотлохом.

Під час спілкування з правоохоронцями члени родини, в якій працював чоловік, запевняють, що все було за згодою і за гроші, тож свої дії протиправними не вважають.

Поліцейські іншої думки.

Жінці, яка привезла потерпілого до свого будинку, вже повідомлено про підозру за ст. 149 КК України «Торгівля людьми».

Що стосується самого заявника, він перебуває на обстеженні в одному з лікувальних закладів Сум. Після чого повернеться на батьківщину, де його очікують рідні, повідомив Відділ комунікації поліції Сумської області.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.