На Сумщині відбувся фестиваль українського коноплярства

Вихідними днями в селищі Сад відбувся другий агро-, еко,- етно-фестиваль українського коноплярства «HempFest 2019», повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Захід зібрав представників обласної та місцевої влади, науковців, аграріїв, виробників продукції з усіх куточків України.

Сумщина є лідером у вирощуванні конопель не тільки в Україні, а й у світі. На території області знаходиться 4 із 7 діючих в Україні коноплезаводів та Інститут луб’яних культур, де створюються нові сорти цієї культури.

Тенденції розвитку коноплярства, правові аспекти вирощування коноплі, сучасні тенденції та досвід переробки промислових конопель харчового напрямку були детально обговорені на навчально-практичному семінарі в рамках фестивалю коноплярства.

«Поєднання українських традицій з новими формами господарювання – це майбутнє нашої України. Зараз ми маємо змогу доторкнутися до історії та традицій, якими багата наша земля», – зауважила заступник голови обласної ради Тетяна Головко.

Засновник фестивалю, директор Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України Віктор Кабанець відзначив, що конопля – це саме та культура, яка може задовольнити потреби людей в їжі, одязі, будівельних матеріалах.

Познайомитися з використанням конопель у минулому відвідувачі могли на експозиції речей, яку представив Сумський обласний художній музей ім. Никонора Онацького.

На фестивалі можна було не лише побачити результати обробки конопель, а й придбати та скуштувати страви з її додаванням, каву, солодощі, приміряти на себе одяг і взуття з конопель.

Завдяки теплому прийому Садівської громади та незважаючи на погоду, багато людей зібралося на фестивалі, щоб відкрити для себе використання технічних конопель у побуті.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.