Село за півгодини затопила повінь: воно майже пішло під воду…

На Сумщині очікується гроза, град та шквали.

Про це інформує ДСНС в Сумській області.

Сьогодні, 22 травня 2019 року, по Сумській області та місті Суми очікується гроза, по області місцями: град та шквали 15-20м/с. ( рівень небезпечності, жовтий).

У зв’язку з цим рятувальники попереджають про небезпеку та наслідки таких погодних умов і закликають громадян бути обережними. Просять уникати прогулянок біля дерев, парканів, рекламних щитів та будівель, конструкції яких може зірвати шквальним вітром. Також не залишати автомобілі біля тих же дерев, біл-бордів тощо.

Природна стихія у ці травневі дні уже бушує як в Україні, так і сусідній Польші…

Тривалі дощі викликали паводок у басейнах річок Дністр та Прут.

На сьогодні, 22 травня 2019 року, рятувальники очікують підйому води до 2 метрів над рівнями станом на 20 травня 2019 року.

Так, повінь буквально за півгодини затопила село Гвізд Івано-Франківської області. Як написала у Facebook місцева жителька його Вероніка Саврук, вода прийшла так швидко, що люди навіть не встигли зорієнтуватися, аби щось винести. Такого потопу не пам’ятає в селі ніхто. Подекуди в хатах рівень було метр води.

За повідомленням ДСНС, 21-22 травня 2019 року на ріках басейнів Дністр та Прут у очікується формування дощового паводку з підйомами рівнів води на 1,0-2,0 м, на окремих ділянках у місцях звуження русла до 2,5 м над станом на 08.00 год. В гірських районах є загроза сходу селів.

Жахлива негода прийшла й до Польші…

У Люблінському воєводстві усувають наслідки негоди, яка залишила людей без електрики і вирвала дерева з корінням… Лише через кілька місяців після того, як Польща пережила справжній буревій, на схід країни обрушився торнадо, в результаті чого як мінімум одна людина загинула і 120 будівлям було завдано збитків.

Буревій стався 21 травня 2019 року в польській місцевості Войчехув біля міста Люблін – вітер був настільки потужним, що зривав лінії електропередачі та дахи з будинків.

З 120 потерпілих внаслідок негоди будівель 42 житлові. Також 45 господарств залишилися без електроенергії, а сотні дерев повалені або вирвані з корінням.

Голова Люблінського воєводства вже повідомив, що потерпілим від стихії будуть виплачені компенсації в розмірі 6 тисяч злотих (майже 1,4 тис. свро).

Після події в постраждалому районі був створений кризовий штаб, а енергетики та рятувальники взялися усувати наслідки смерчу.

На місце події прибули віце-прем’єр польського уряду Беата Шидло і прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.