Доки в Бурині димітиме та смердітиме? А чи не пора уже зловмисників штрафувати?

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) на своїх сторінках вже неодноразово порушував тему спалювання в місті Буринь листя, збіжжя тощо.

Повторюватися не станемо.

Ця світлина зроблена сьогодні, 23 листопада 2018 року, в обідню пору на вулиці Новоселівський.

Ці купи листя, які не стільки горіли, як диміли, а ще більше смерділи.

Від них ішов сморід, отруюючи все живе навколо.

Обурливо те, що за кілька метрів стояли баки для сміття.

Однак комусь не хотілося віднести листя, а було вирішено його підпалити…

Подаємо нагадування виконавчого комітету Буринської міської ради про те, що палити листя заборонено законодавством України…

Виконавчий комітет міської ради нагадує: палити листя заборонено законодавством України…

Куди подіти опале листя, суху рослинність та гілля? Більшість продовжує вирішувати питання традиційним методом – спалюванням, не знаючи, які наслідки це може понести за собою.

Спалюючи рослинність, її залишки або тверді побутові відходи, ви погіршуєте стан атмосферного повітря.

Під час горіння вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну з найотрутніших для організму речовин – діоксин.

Із тліючого листя і бадилля виділяється бензопірен, що здатен викликати у людей ракові захворювання. Спалюючи суху рослинність, ви погіршуєте своє здоров’я та довкілля, підвищуєте небезпеку виникнення пожеж.

Виконавчий комітет міської ради нагадує керівникам підприємств, установ та організацій, жителям громади:

• самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу є порушенням українського законодавства і тягне за собою адміністративну відповідальність - штраф до 1360 гривень.

Якщо Вам не байдуже, яким повітрям нам дихати – не залишайтесь осторонь цієї проблеми та використовуйте інші способи утилізації сухої рослинності, її залишків, опалого листя!

… Та й чи не прийшов вже час штрафувати зловмисників, які отруюють спалюючи опале листя, рослинність тощо не тільки наносять шкоду природному середовищу, а й здоровю жителів Бурині?

На це питання можуть відповісти тільки ті, хто контролює виконання законодавства України на території нашого невеличкого міста.

Адже в ньому, через постійну задимленість все важче й важче стає жити городянам…

До слова, у Вільшанській ОТГ, що в Недригайлівському районі, ні листя, ні рештки сухої рослинності не спалюють.

Їх компостують...

Світлина Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.