Вишиванки у Сумській обласній раді

Сьогодні, 17 травня 2018 року, у третій четвер місяця, українці в усьому світі уже традиційно відзначають День вишиванки.

До свята долучилися й працівники виконавчого апарату Сумської обласної ради, які прийшли цього дня на роботу у вишитому вбранні.

«Таким чином ми всі виявили повагу до традицій нашого народу та національного символу – вишиванки, – зауважив перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. – Окрім цього, вишите вбрання придало святковості у буденний день та гарного настрою».

«Це свято не передбачає обов’язкових заходів, але ми бачимо, що з кожним роком усе більше людей з власного бажання одягають вишиванку. Таким чином, ми всі висловлюємо свою національну та громадянську позицію. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції», – додала заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко.

Варто відзначити, що кожен з співробітників облради, долучившись до всенародної акції, вирішив по-своєму підійти до вибору вбрання, тож дивовижно поєднав в єдине ціле минуле і ціле сучасне.

Хтось одяг сорочку, вигаптувану ще руками бабусі чи мами, плаття, вишите власноруч, інший – осучаснив свій одяг, додавши колориту сьогодення, переданого у тканині відповідного малюнку чи машинній вишивці. Тож і переплелися в традиційних українських орнаментах веселкові кольори, ожили в червоних маках, заяскріли в кетягах калини чи соняхах – білим по червоному, ніби річкою, розтеклися орнаменти і мережива.

Але, мабуть, найголовніше, що всі, пишаючись багатими традиціями українського народу, віддали належне сьогоднішньому дню, вишиванці – не просто одягу, а оберегу, що об’єднує українців в усіх куточках світу.

Третій четвер травня для святкування Дня вишиванки обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби він припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

До слова, сьогодні в Сумах багато людей вдягнені у національний одяг. Цікаво було спостерігати, як цілі колективи у вишиванках фотографувалися на площі Незалежності та біля історичних пам’яток обласного центру, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.