…Одного дня родина ЯГУП взяла та й розчистила сміттєзвалище неподалік багатоповерхівки, в якій проживала.
А сміттєзвалище було непросте, а для склотари.
Зрозуміло, що й ввесь склохлам прибрати було не так і просто та легко.
Потім ділянку перекопали, посадили фруктові деревця.
Проте деяка частина залишалася вільною, і ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА ЯГУПА вирішила на ній вирощувати квіти.
–Для мене вирощування не тільки квітів, а й інших культур є справжнім задоволенням, – каже ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА. – Адже за спеціальністю я агроном…
Нині вона вже давненько на заслуженому відпочинку, але потяг до агрономії так і залишився на все життя…
На ділянці ростуть і фруктові дерева, і чимало квітів – півонії, лілії, іриси, чорнобривці, деякі інші.
А ще – кущ КАЛИНИ – символ УКРАЇНИ!
Тут росте й Вейгела (Weigela) – декоративний чагарник, який квітне весною та влітку.
А поряд виріс КИЗИЛ, який плодоносить темно-червоними, терпко-солодкими їстівними ягодами з кісточкою. Це цінний суперфуд, багатий на вітамін C, пектин та антиоксиданти, що використовується для підвищення імунітету, покращення травлення та лікування шлункових розладів.
Плодоносять тут і горіхи, й абрикоси та вишні…
А ще зауважимо, що красу гладіолусів щорічно можна побачити в місті БУРИНЬ – до них теж докладає свої руки, плекаючи квіти ЛЮДМИЛА ЯГУПА.
І якщо вдуматися, то це не так і легко, не так і просто, не так і швидко.
Адже висадити понад 6-7 тисяч цибулинок гладіолусів, а потім досить тривалий час вирощувати їх, дбайливо за ними доглядати – це не тільки значна затрата часу, а й віддання фізичних сил…
Однак, як каже ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА ЯГУПА, коли вирощуєш красу, а дбайливо вирощені квіти приносять радість людям, тим більше в такий жахливий воєнний час, то все інше відходить на задній план.
Безсумнівно, в період вирощування квіткової краси і думки добрі, і неабияка насолода від зробленого.
А ще й впевненість у тому – що краса все ж таки врятує світ. А нині – краса й ЗСУ захищає і рятує нашу рідну УКРАЇНУ від рашистських загарбників…
–Я задоволена, що вирощені мною ГЛАДІОЛУСИ, приносять радість людям, – сказала мені ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА у серпні минулого року.
ЛЮДМИЛА ЯГУПА: «Я задоволена, що вирощені мною ГЛАДІОЛУСИ, приносять радість людям…» ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/suspilstvo/13662-lyudmyla-yahupa-ya-zadovolena-shcho-vyroshcheni-mnoiu-hladiolusy-prynosiat-radist-liudiam
Майже все своє трудове життя вона працювала завідуючою лабораторією на БУРИНСЬКОМУ НАСІННЄВОМУ ЗАВОДІ.
…Якось, коли вже рашисти окупувалися в місті БУРИНЬ, ЛЮДМИЛА ЯГУПА при зустрічі мені сказала: вона твердо вірить що прийде до нас перемога, і повернуться мирні дні.
І вона вже тоді була переконана, що з перемогою повернуться й спокійні мирні дні, які принесуть спокій у наші серця і душі…
Ворога прогнали з БУРИНІ у квітні 2022 року.
А ЛЮДМИЛА ЯГУПА щороку висаджувала і нині висаджує десь на понад 5 сотках гладіолуси.
І це не спроста.
Адже ГЛАДІОЛУСИ, або як їх ще називають, косарики, несуть в собі символіку ПЕРЕМОГИ й СИЛИ, а також ЕЛЕГАНТНОСТІ та КРАСИ.
Їхні мечоподібне листя та величні суцвіття асоціюються з МУЖНІСТЮ і СТІЙКІСТЮ, а різноманіття кольорів та форм робить їх символом ВИШИКУВАНОСТІ та УРОЧИСТОСТІ…
Отже, ГЛАДІОЛУСИ – це символ ПЕРЕМОГИ, яка так потрібна всім нам – УКРАЇНЦЯМ.
І вона неодмінно прийде до всіх нас!
Сьогодні, 8 травня 2026 року, в УКРАЇНІ відзначаються державне свято – День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
І я знову зустрівся з ЛЮДМИЛОЮ ГРИГОРІВНОЮ ЯГУПОЮ.
Цього разу поруч ділянки, колись розчищеного сміттєзвалища, де нині буяють … тюльпани – невеличке море цих благородних красивих квітів.
І росте їх тут понад 1000 штук.
Сказати, що вони приваблюють до себе – це нічого не сказати! ТЮЛЬПАНИ зачаровують, несучи в собі КРАСУ, а ще від них іде якесь непізнане тепло – відчуття того, що ось-ось і закінчиться жахлива війна, повернуться додому ЗАХИСНИКИ.
І їм за врятування УКРАЇНЦІВ будуть висловлені слова вдячності з врученням квітів, і, безсумнівно, – ТЮЛЬПАНІВ…
ІВАН ЖИТНИК, занесений до КАЛЕНДАРЯ знаменних і пам’ятних дат СУМЩИНИ на 2026 рік, переможець СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ літературно-краєзнавчо-мистецької премії у номінації «Художня література і поезія», переможець Всеукраїнського літературного конкурсу «ІСТОРІЇ ЖИТТЯ» (м. ЛЬВІВ), нагороджений ПОДЯКОЮ 58 будинку офіцерів (м.ЛЬВІВ), член Національної спілки журналістів УКРАЇНИ.