Про професію юриста

У рамках проведення тижня профорієнтації, начальник відділу "Буринське бюро правової допомоги «Конотопського МЦ з надання БВПД» Бондаренко Марія була запрошена до загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів №1 м. Буринь для проведення лекції на тему «Юрист - майбутня професія» серед учнів 10 класу.

У своєму виступі, спеціаліст бюро наголосила. що «професія юриста – це фундамент знань для кожної людини, який потрібен для того, щоб людина могла самостійно ефективно відстоювати власні права та інтереси»

Професія юриста є досить цікавою, а також перспективною на сьогоднішній день. Хочеться допомагати тим людям, які знаходяться під захистом закону і держави, але не мають знань чи можливостей відстояти свої законні інтереси у суді.

Юристи повинні вміти працювати не лише з паперами та нормами закону. З іншого боку, вони повинні вміти донести свої знання до людей. А це набагато складніше, аніж працювати з паперами. У процесі здійснення своїх повноважень юристи спілкуються з різними людьми, які мають різні характери, своє ставлення до оточуючого світу, індивідуальні особливості мислення, пам’яті, різний рівень розвитку. І все це необхідно врахувати для того, щоб правильно зорієнтуватися в ситуації, що склалася, знайти правильне рішення, задовольнити людину.

Інколи юристам доводиться стикатися з ситуаціями, коли від них вимагається міцна витримка, значна напруга розумових та моральних сил, вміння володіти власними емоціями. Тому юрист повинен вміти раціонально розподілити власні сили та здібності, щоб зберегти результативність праці протягом довгого періоду і не «згоріти» на роботі передчасно.

І звісно ж, розповідаючи про професію юриста, не можна не згадати і про етичну культуру юристів. Адже ця професія вимагає все своє життя підкорити лозунгу: «Знати право, служити праву, захищати право». Лише людина, яка будує свою професійну діяльність на моральних нормах, що базуються на принципах добра, честі, правди і справедливості, може допомогти іншій людині, вирішити її долю.

Після лекції, Бондаренко Марія всім учням роздала брошури «Я маю право» та «Твої права, твій захист».

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.