Черговий фейк про СУМЩИНУ: «У Сумському центрі обслуговування МВС закликають анонімно повідомляти про сім’ї з двома автівками, аби їх конфіскували на користь війська»

У Головному сервісному центрі МВС спростували цю інформацію.

Проросійськими джерелами поширюється фото скриньки, яка нібито розташована у сервісному центрі МВС у місті Суми, повідомив сайт https://city.sumy.ua/

На оголошенні відвідувачів нібито закликають анонімно залишати відомості про родини з двома машинами, аби автівки конфіскували на користь Збройних сил України.

«Доноси і стукацтво в Україні як невід’ємна частина реалій» – коментують пропагандисти.

Однак ця інформація – вигадана. Катерина Самітовська, начальник управління комунікації Головного сервісного центру МВС спростувала наявність такої скриньки в їхніх підрозділах.

Більш того, вона пояснила, що встановлювати таку скриньку не мало б жодного сенсу, адже сервісні центри МВС і так є розпорядниками реєстру транспортних засобів, які перебувають у власності громадян України. Тому збирати в громадян таку інформацію немає потреби. Ще однією вказівкою на те, що перед нами фейк, є використання русизму «ящик» замість українського слова «скринька».

Вірогідно, на створення фейку росіян «надихнув» нещодавно прийнятий законопроєкт 10449, який дійсно передбачає можливість конфіскації у військовозобов’язаного автівки, якщо той має два чи більше автомобіля.

Однак народний депутат і член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснив, що по-перше, у законопроєкті йдеться саме про власність військовозобов’язаного – наприклад, якщо сімейна пара володіє двома автівками, одна з яких оформлена на чоловіка, а інша – на дружину, конфіскувати транспортний засіб не мають права. А по-друге, вилучати можуть лише вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів та особового складу, спеціальну техніку, яка може працювати в умовах бездоріжжя.

У конфіскації легкових автівок на користь війська наразі немає потреби.

Центр та Кібердепартамент СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ створили список безпечних каналів отримання інформації, а також виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації в Telegram… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/suspilstvo/11827-tsentr-ta-kiberdepartament-sluzhby-bezpeky-ukrayiny-stvoryly-spysok-bezpechnykh-kanaliv-otrymannia-informatsii-a-takozh-vyiavyly-merezhu-instrumentiv-poshyrennia-vorozhoi-dezinformatsii-v-telegram

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.