Не стало МИКОЛИ БОНДАРЕНКА, Заслуженого діяча мистецтв України, видатного художника-графіка з Успенки БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ…

Сьогодні на 74-му році життя внаслідок раптової смерті перестало битися серце видатного художника-графіка з Успенки БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ Заслуженого діяча мистецтв України Миколи Михайловича Бондаренка.

Микола Михайлович знаний своєю творчістю не лише на теренах Буринщини, а й далеко за межами України. Він учасник, лауреат і дипломант багатьох міжнародних художніх виставок-конкурсів. Персональні виставки його творів відбувалися в Японії, Німеччині, Польщі, Сполучених Штатах Америки та інших країнах.

До речі, у США вийшов друком перший художній альбом його гравюр «Україна 1933: кулінарна книга» (2003 р.).

У багатьох бібліотеках і музеях світу почесне місце займають його альбоми ліноритів «Слово о полку Ігоревім», «Леся Українка «Лісова пісня», «Корінням із Сумщини», «Україна 1933: кулінарна книга. Пам’ять людська», «Шевченкіана Миколи Бондаренка», документальна книга «Земні діяння странника Петра». В його доробку залишилися не надрукованими серії гравюр «Ісус Христос», «Дума про братів азовських», «Гайдамаки» (за мотивами однойменної поеми Т.Шевченка), «Хата моя, біла хата», «Дерева», «Солодкі буряки».

До останнього свого подиху він натхненно працював над серією гравюр за мотивами поеми І. Котляревського «Енеїда», яка складається більш як з півтори сотні листів.

За проектом Миколи Бондаренка у Бурині побудовані пам’ятні знаки до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, землякам-буринцям, що віддали своє життя за незалежність України у війні з Росією, знищеним храмам Буринщини, пам’ятник жертвам голодомору в селі Чернеча Слобода.

А його Меморіал жертвам голодомору в Україні 1932 – 1933 рр., споруджений у с. Піски нашого району, Постановою Кабінету Міністрів України від 3-го вересня 2009-го року занесений до Державного реєстру об’єктів культурної спадщини національного значення.

Микола Бондаренко брав активну участь у громадському житті району, був одним із засновників першої в районі парафії Київського Патріархату (нині Православної Церкви України) – святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (м. Буринь, 2005 р.)/

За вагомі творчі здобутки, активну громадську діяльність художник М. Бондаренко нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеня, медаллю «За жертовність і любов до України», Почесною грамотою Міністерства культури України.

Світла пам'ять про художника з Успенки зі світовим ім'ям, і в той же час надзвичайно скромну людину, Миколу Бондаренка назавжди збережеться в наших серцях.

Глибоке співчуття родині покійного з приводу тяжкої втрати незабутнього Миколи Михайловича – чоловіка, батька, дідуся.

Царство Небесне його світлій душі!

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.