зсу420
Лейтенант-десантник ВАДИМ УСТИМЕНКО Указом Президента України ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Високу бойову нагороду ВАДИМ УСТИМЕНКО отримав з рук ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, коли ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ перебував з робочим візитом у АНГЛІЇ. Саме тут нині командир ОКРЕМОЇ танкової роти, ще й на іноземній техніці, 25 окремої повітряно-десантної Січеславської бригади ЗСУ опановує танки Challenge 2…
ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/9742-leitenant-desantnyk-vadym-ustymenko-iz-mista-buryn-ukazom-prezydenta-ukrainy-volodymyra-zelenskoho-nahorodzhenyi-ordenom-bohdana-khmelnytskoho-iii-stupenia-video
Про це та про деякі інші аспекти довоєнного та військового життя в інтерв’ю з ВАДИМОМ УСТИМЕНКОМ.
–Вадиме, ти закінчив школу в Бурині… І пішов в доросле життя…
–Я закінчив Буринську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №1…
–Де навчався далі?
–НТУ «ХПІ» на кафедрі ПІІТУ – програмна інженерія, плюс Військовий інститут танкових військ командир танкового взводу. Потім навчався в НУ ЛП кафедра КН – комп’ютерні науки (системи штучного інтелекту) плюс LNU (Vaxjö) – Computer Science. Після вступу в ЗСУ – НАСВ…
–Після закінчення навчання, де розпочався твій перший трудовий день?
–Перша моя робота була в ДОТ «Чайка» – вона була після першого курсу. А перед четвертим курсом почав працювати в ІТ з колегами на фрілансі, перша гарна робота – SciForce з січня 2018 року.
–Звання офіцера де отримав?
–У Харкові…
–Перший день війни де зустрів?
–Удома в Львові.
–Чи були якісь вагання – йти захищати рідну Україну, родину, рідну землю?
–Звичайно, були вагання, було й страшно… Але знаючи себе, просто не мав вибору. В цей момент життя набуло сенсу…
–Ти є командиром танкового взводу… Важко керувати підрозділом?
–Ні, не важко керувати. Взводник – легка посада. Та зараз я командир ОКРЕМОЇ танкової роти, ще й на іноземній техніці – це в кілька разів складніше…
–Під твоїм командування взвод заходив у Ізюм та Лиман… Що відчував, коли звільняли ці міста? Але ж звільняв не тільки ці міста, а які ще?
–І в Ізюм, і в Лиман ми заходили вже після деокупації. В цих операціях ми діяли на інших ділянках цього напрямку. Багато інших сіл визволяли…
–Нині ти опановуєш нову техніку – англійські танки Challenge 2. Які їх переваги над радянськими танками, на яких нині воюють українські військові. На твою думку, танки Challenge 2 допоможуть наблизити перемогу УКРАЇНИ над фашистсmською росією?
–Безсумнівно, пришвидшать нашу перемогу… Ми воюємо на радянських танках. Ці танки є легші, маневреніші, але мають значно меншу захищеність, і шанси виживання екіпажу значно нижчі, ніж у екіпажів сучасних натовських танків. У радянському танку – у командира – встановлено кулемет, але, щоб стріляти з нього він має вилазити з танка. Вилазити із захищеної машини на зовні і стріляти. В мене були випадки, коли кришка кулемета рятувала мене від осколка чи від кулі, то ящик з набоями. І огляд у цього танка дуже поганий. По ходовій частині гарний танк, але, що стосується башні – це звичайний танк, який ставить в пріоритет не виживання екіпажу, а просто нанесення вогневого ураження. Сучасні танки Challenge 2 є складнішими для наших військових. Танки броньовані, а відповідно значно важчі. Але мають значно більшу захищеність і краще вогневе ураження. Радянські танки – три людини екіпажу. Західна школа виділила четверту людину – заряджаючого. У нього боєкомплект в захищеному місці та ізольований від башти. Ці танки мають більшу пріоритетність у виживанні екіпажу. Західна школа танкобудування зовсім інший підхід використовує. Їхні школи розвиваються, електроніка покращується, модернізується вдосконалюється, а також розробляються нові гармати, нові снаряди і ці танки здатні знищувати будь-який радянський танк одним пострілом. Саме на таких західних танках ми нині й навчаємося…
–Після ПЕРЕМОГИ залишишся у війську чи повернешся до цивільного життя?
–Звичайно, повернуся до цивільного життя…
–Що відчував під час зустрічі з Президентом ВОЛОДИМИРОМ ЗЕЛЕНСЬКИМ, і якими були відчуття, коли дізнався про неї?
–Ніяких особливих відчуттів…
–Що хочеш побажати жителям України і багаточисельним читачам інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ)?
–Щастя, здоров’я і всіх інших життєвих гараздів! І, звичайно ж, ПЕРЕМОГИ!
–Дякую за відверту розмову. Бажаю якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ над рашистськими загарбниками.
Інтерв’ю взяв ІВАН ЖИТНИК, член Національної спілки журналістів України, володар відзнаки СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ в номінації «ЛІТЕРАТУРА та ПОЕЗІЯ».