У Конотопі сьогодні відзначають 30-річчя ЗСУ, а напередодні до міста повернулася 58-а ОМПБр та відкрито оновлений «Пантеон національної пам’яті Конотопа»

Сьогодні, 6 грудня 2021 року, Збройним Силам України виповнюється 30 років. А 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила дуже важливий Закон «Про Збройні Сили України»...

Нині українська армія входить до ТОП-30 найсильніших у світі. І за версією Global Firepower Україна нинішнього року уже посідає 25 місце серед 138 держав у щорічному рейтингу армій світу, який традиційно й регулярно оприлюднює дана компанія.

У місті Конотоп, сьогодні, 6 грудня 2021 року, два свята, а саме – День Збройних Сил України та біля Собору Різдва Пресвятої Богородиці на оновленому «Пантеоні національної пам’яті Конотопа» громада міста зустрічала військовослужбовців 58-ї Окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Ось що повідомив про це предстоятель ПЦУ о.ПАВЛО на своїй сторінці «Павло Кузь» в Фейсбуці:

«Командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор ВІКТОР НІКОЛЮК взяв участь в урочистостях з приводу повернення 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського з зони виконання бойових завдань.

–Вже восьмий рік військовослужбовці вашої бригади сумлінно та з честю виконують бойові задачі з захисту України та її народу. І сьогодні ми вітаємо вас усіх та ваших рідних, близьких з поверненням 58-ї додому», – звернувся до «виговців» генерал-майор НІКОЛЮК. Він також зазначив, що, на превеликий жаль, не всі воїни повернулися додому з фронту та висловив співчуття родинам загиблих героїв.

–Ми повинні пам’ятати: війна з агресором триває! І ми, як завжди, готові дати гідну відсіч за нашу землю і свободу!» – наголосив в своєму виступі командир 58-ї ОМПБр полковник ДМИТРО КАЩЕНКО.

За сумлінність та відданість службовим обов’язкам кращих військовослужбовців нагородили державними, відомчими та бригадними відзнаками.

Наприкінці заходу відкрили сьому стелу Пантеону Національної пам'яті з викарбуваними іменами полеглих в бою протягом 2020-2021 років мешканців Конотопської ОТГ та військовослужбовців 58-ї ОМБ р.»

Зауважимо, що 3 грудня 2021 року на території Собору Різдва Пресвятої Богородиці відбулось відкриття оновленого «Пантеону національної пам’яті Конотопа».

На відкритті були присутні воїни та командир 58-ї ОМПБр, учасники АТО/ООС, меценати, депутати різних рівнів, жителі громади. Тут були присутні й богунівці, учасники рою «Нащадки Гуляницького» Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 імені Григорія Гуляницього.

...Поруч зі скляними стелами на Пантеоні є тепер і металеві. На них, зокрема, розміщена інформація про Героїв АТО/ООС за роками їхньої загибелі.

Також на стелах розміщена інформація про Голодомор в Україні. За данми «Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років» в місті Конотоп від голоду померли 2348 жителів. Хоча, насправді, від голодомору померло значно більше людей, але раніше точна інформація приховувалася в СРСР…

Оновлення «Пантеону національної пам’яті Конотопа» було вже на часі. Адже до Конотопської громади приєдналися й інші населені пункти, а до району додалися Буринщиа, Кролевеччина та Путивльщина. Зрозуміло, що додалася й кількість загиблих Героїв за цілісність і незалежність України.

І якщо раніше на стелах згадувалися 85 загиблих Героїв з Конотопщини в АТО/ООС, то нині меморіал розширено ще двома рядами металевих стендів. На них – портрети та довідки про більше ніж 120 військовослужбовців 58-ї бригади та інших жителів Конотопа й Конотопського району, які віддали свої життя за Україну на Сході країни.

До слова, як зауважив генерал-майор ВІКТОР НІКОЛЮК, командир 58-ї ОМПБр: «Під час цієї ротації 24 військовослужбовців бригади отримали поранення різного ступеню, а десять – на жаль, загинули… Ми повинні пам’ятати загиблих весь час. Повинні пам’ятати, що в нас наразі йде війна з країною-агресором – Росією, і навіть тут, у Конотопі, ми не повинні розслаблятися, а бути постійно напоготові»…

ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/7629-vidznachen0-362-richnytsiu-konotopskoi-bytvy

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.