Відзначено 362-річницю перемоги українського війська у Конотопській битві…

Як розповідав інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі СУМЩИНА, 10 липня 2021 року вже традиційно Попівська територіальна громада зустрічала поважних гостей у с.Шаповалівка з нагоди відзначення 362-ї річниці перемоги українського війська під проводом гетьмана України ІВАНА ВИГОВСЬКОГО та війська Кримського ханату над московитами у Конотопській битві.

АРТЕМ СЕМЕНІХІН, міський голова Конотопа, АНАТОЛІЙ БОЯРЧУК, голова Попівської ОТГ та Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ взяли участь у святкуванні 362-ї річниці Конотопської битви…

ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/7619-vidznachaietsia-362-richnytsia-peremohy-ukrainskoho-viiska-v-konotopskii-bytvi

Розмаїттям яскравих національних костюмів, чудовими виставками майстрів прикладного мистецтва, майстер-класами, міні-концертами народних колективів, різноманітними розвагами для дорослих та дітей був сповнений цей спекотний липневий день.

Завершальним етапом урочистих заходів стала реконструкція бою – захисту Конотопської фортеці від московської орди у 1659 році, повідила сторінка Конотопська міська рада в Фейсбуці.

На святкування перемоги у Конотопській битві цьогоріч до Шаповалівки були запрошені поважні гості: заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас САВЧЕНКО, заступник голови Сумської обласної ради Валерій ІСМАІЛОВ, голова Конотопської районної державної адміністрації Олександр БЕСКОРОВАЙНИЙ, голови територіальних громад Конотопського району, народні депутати України.

Заупокійну літію за загиблими у Конотопській битві українцями та кримськими татарами відслужив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ.

Традиційним покладанням квітів до символічного пам’ятного знаку «Шаблі», до пам’ятника гетьману ІВАНУ ВИГОВСЬКОМУ, до пам’ятного Хреста загиблим воїнам АТО ушанували учасники урочистих заходів українських бійців, які понад триста років тому віддали свої життя і душі за Україну, які загинули на сході нашої держави у кровопролитній російсько-українській війні за незалежність і територіальну цілісність України.

Урочиста хода із духовим оркестром цього дня стала символом єдності націй – українського і кримсько-татарського народів, а також символом єдності у боротьбі із московським агресором.

Привітання з нагоди 362-ї річниці перемоги у Конотопській битві із великої ошатної сцени прозвучали з вуст народних депутатів України: Михайла АНАНЧЕНКА, Максима ГУЗЕНКА, Ігоря МОЛОТКА та заступника голови Всеукраїнського об`єднання «Свобода» Юрія СИРОТЮКА.

Після офіційних урочистостей гості заходу мали змогу насолодитися чудовими святковими краєвидами, поласувати українськими стравами, зробити фото на згадку і відпочити на славу.

ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7066-artem-semenikhin-za-poperednimy-danymy-peremahaie-u-vyborakh-na-posadu-miskoho-holovy-konotopa

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.