Вшановано захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Сьогодні, 29 серпня 2019 року, вперше в Україні відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Таку пам’ятну дату своїм указом встановив президент України Володимир Зеленський. Про підписання документа глава держави заявив під час урочистостей до Дня незалежності України – 24 серпня.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

«Цей захід важливий для всієї України і для кожного громадянина нашої держави, - наголосила під час покладання квітів до могил загиблих воїнів АТО і ООС заступниця голови обласної ради Тетяна Головко. - Адже вшанування пам’яті має вагоме значення не лише для сьогодення, а й для майбутніх поколінь».

Вона зауважила, що на жаль, тільки зараз, через п’ять років тривання цієї страшної війни і агресії проти України з боку РФ, Україна спромоглася знайти можливість виділити на рівні держави такий день пам’яті про той страшний день під Іловайськом. І додала, що депутати обласної ради зі свого боку намагаються всіляко підтримувати родини загиблих Героїв.

Так, наразі розглядається звернення матерів, які втратили на війні своїх синів, щодо надання щорічної допомоги від обласної ради та ОДА. Планується її виділяти до Дня матері, як данину пам’яті від синів, які ніколи не зможуть привітати свою неньку із цим святом.

Під час вшанування загиблих Героїв, які поховані на Алеї слави на Центральному кладовищі Сум, пройшов молебень.

Рідні загиблих, керівники області та міста, військові, громадськість поклали квіти до могил воїнів, які назавжди залишаться в пам’яті українців, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.