Незабаром вогонь і дим знову поглинуть Буринь…

Тему задимлення в теплу пору року в Бурині інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) на своїх сторінках порушує постійно.

Нині надворі березень 2019 року…

Мине зовсім небагато часу, і дим знову поглине наше невеличке містечко.

Причина отрутного диму єдина – містяни спалюють на своїх городах, полях та присадибних ділянках усе бадилля, бур’яни, листя, траву, дрібне сміття тощо.

Словом спалюють все, що горить і чадить…

І здебільшого виправдовування знаходять – куди ж це все подіти?

Тим часом з кожним роком у Бурині зростає сумна статистика різноманітних захворювань – від різноманітних видів алергій до онкології.

І городяни навіть не усвідомлюють, що вбивають себе тільки самі.

Шановні буринці, запам’ятайте:

У першу чергу, спалювання трави, бадилля та інших відходів є небезпечним для здоров’я. Дуже небезпечним. І це слід затямити кожному палію.

Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків, у повітря вивільняється приблизно 9 кг (!) мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Наприклад, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Для тих, кого слово діоксин не лякає, ось коротка довідка:

Потрапивши в організм людини, діоксин довгий час зберігається в ньому завдяки своїй хімічній стійкості і здатності поглинатися жировими тканинами, в яких він і відкладається.

Період напіврозпаду діоксину в організмі людини – 7-11 років!

Короткочасна дія на людину високих рівнів діоксину може призвести до патологічних змін шкіри, а також до змін функції печінки.

Тривала дія призводить до ушкодження імунної та нервової систем, ендокринної системи і репродуктивних функцій.

Не секрет, що на присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при спалюванні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке навесні господарі обробляють від колорадського жука.

Потрапляння пестицидів в організм людини викликає утруднення дихання, ураження центральної нервової системи, сильний головний біль, розлади шлунку та підвищення температури, а також може спровокувати розвиток алергічних реакцій.

З листям, як правило, спалюють і безліч різноманітного дрібного сміття, наприклад, поліетиленові пакети чи пластик, що суттєво посилює забруднення атмосфери над містом.

При згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі та кашлю.

Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми утворюється канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання.

Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам.

Особливо погано в період паління трав тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Таким чином, спалювання трави та інших решток несе для здоров’я людини серйозну небезпеку.

А саме:

•розвиток алергії;

•утруднення дихання, кашель, першіння в горлі;

•сильний головний біль;

•підвищення температури;

•респіраторні захворювання;

•зниження здатності організму протистояти мікробам;

•ушкодження імунної, нервової, ендокринної системи і репродуктивних функцій;

•розлади шлунку;

•онкологічні захворювання.

А ще під час спалювання трави гине багато комах, їхніх личинок і лялечок.

У вогні горять всі живі істоти – сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші комахи, які беруть участь в процесі формування ґрунту та роблять його пухким.

На жаль, і симпатичні й милі їжачки (на світлині) потрапляють під байдуже ставлення до них людей, і вони … теж горять…

І це – жахливо...

Іван Житник, член Національної спілки журналістів України, блогер.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.