Сумщина вшанувала воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого 2019 року виповнилося 30 років, як завершилася неоголошена афганська війна. Саме через неї, де переплелися героїзм і страждання, пройшли сотні тисяч воїнів-інтернаціоналістів.

На державному рівні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається з 2004 року.

Адже дата є дуже хвилюючою та важливою не тільки для інтернаціональних військових та їх родин, а й для кожного українця.

Сумчани пам’ятають героїв тієї війни, тому кожного року вшановують загиблих воїнів, їх родини та самих ветеранів.

З цієї нагоди на Сумщині пройшла низка заходів.

Урочистості з вшанування Дня учасників бойових дій на території інших держав розпочалися на Центральному кладовищі обласного центру біля пам’ятного знаку воїнам, загиблим в АТО, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Далі мітинг-реквієм - біля Меморіалу воїнам-інтернаціоналістам, загиблим в Афганістані. Тут квіти поклали колишні «афганці», їхні рідні та друзі, бойові побратими-атовці, а також представники обласної та міської влади, сумчани. Потім хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув у тій далекій війні.

До урочистостей з вшанування Дня учасників бойових дій на території інших держав долучився перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

Від імені депутатського корпусу він привітав присутніх з річницею виведення військ з Афганістану. Анатолій Якович наголосив, що ніколи питання причин війни не повинно стосуватися військових, адже вони виконували свій військовий обов’язок, як і ті воїни, хто виконує його зараз, перебуваючи на Сході України. Ми ж сьогодні говоримо слова шани і поваги всім, хто пройшов пекельну війну і вижив.

Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, звертаючись до присутніх, зазначив, що попри те, що сьогодні Україна знаходиться в стані неоголошеної війни, обласна влада не забуває і про тих, хто був змушений виконувати свій військовий обов’язок на території інших країн.

Голова обласної організації ветеранів Української спілки ветеранів Афганістану, учасник бойових дій Анатолій Линник також долучився до привітань. Він зазначив, що військові, які виконували свій інтернаціональний обов’язок і загинули далеко від домівки, стали героями, а герої не вмирають. Вони живуть у наших серцях. Керівники області вручили 35 військовим-інтернаціоналістам медалі «Честь. Мужність. Пам’ять».

Завершуючи мітинг-реквієм, настоятель церкви Іоанна-Воїна отець Євгеній провів панахиду за усіма загиблими учасниками війн.

Потім колона з тими, хто прийшов вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, перемістилася до пам’ятного знаку «Колокол» на честь бійців, загиблих у зоні АТО.

Ушанування воїнів-інтернаціоналістів відбулися і в інших населених пунктах Сумської області...

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.