Як дерево, у якого немає коріння гине, так і людина, що цурається його – гине духовно. Усі ми, навіть ті, хто давно живе у містах, вийшли з села. Наші діди і прадіди споконвіку жили і трудилися на цій землі. Обробляли щедру ниву, будували хати і млини, школи та церкви, захищали нашу багату землю від іноземних загарбників. І сьогодні той, хто дійсно є сином своєї землі, хто любить Україну і працює на благо свого народу, насамперед повертається до своїх витоків. До рідного села, де мама і тато подарували життя і просили Господа благословити свою дитину на довгий життєвий шлях.
Уроженець села Панасівки, що в Липоводолинському районі, Анатолій СВИРИД, разом з односельцями урочисто відзначили День села.
Село, засноване козаком, шанує славетні традиції. Такого розмаху святкування місцеві не пригадують.
21 листопада для панасівців свято потрійне. Саме цього дня Україна відзначає День Гідності і Свободи. Панасівці вшанували загиблих на Майдані та війні на Сході. Поклали квіти до пам’ятника і встановили над селом величезний прапор України. Це один із подарунків уроженця Панасівки, Кіборга і відомого громадського діяча Анатолія СВИРИДА.
У холі сільського Будинку культури Анатолій СВИРИД, захисник України, відкрив унікальну виставку «Дві паралелі». В ній представлені рідкісні фотографії, на яких зафіксовані моменти героїчної оборони Донецького аеропорту 2014-2015 років.
Панасівці пишаються тим, що їх односелець - один із легендарних українських Кіборгів.
«Анатолій СВИРИД - наш учень, випускник Панасівської школи. – говорить сільська вчителька Віра Василівна. - Хороший учень. Життя його склалося без мами з шести років. Ну він не злякався нічого. Підтримуємо його, і його підтримує все село і наші випускники, хто де не знаходиться його знають, як Кіборга. Хай йому здоровиться!»
З нагоди свята Дня села кращих представників громади нагородили грамотами. Після цього – музичний подарунок.
Звучить саксофон від Федора Хорса. Свою творчість панасівцям подарували сумські артисти - соліст Леонід Вівсюк та ансамбль «Сяйво».
Сцена панасівського клубу відновлена також зусиллями Анатолія СВИРИДА.
«Зробили там ремонт, бо стіна падала. Там затікало все», – розповідає уродженець Панасівки, захисник України Анатолій СВИРИД.
На сцені нові штори – їх також вдалося придбати за сприяння Анатолія СВИРИДА. Через брак коштів їх не могли замінити останні 20 років. Біля клубу встановили три бесідки. І це лише початок. Незабаром Анатолій СВИРИД разом з односельцями планує тут облаштувати Панасівську Січ.
Панасівці приємно вражені тим, як урочисто і затишно виглядає тепер їхній клуб. У планах також створити краєзнавчий музей у селі. Бо виховання майбутнього покоління на прикладах героїчної історії не менш важлива справа. Панасівський сільський голова дякує односельцю за підтримку та небайдужість до справ громади.
«Сільський бюджет зовсім слабий і без підтримки небайдужих людей сільська рада - прозябала би. Анатолій СВИРИД, який сам родом з Панасівки, дуже багато нам допоміг. Спортзал зробив, замінив вікна в сільраді, виділив кошти на будівельні матеріали, оплатив ремонт, в будинку культури замінив повністю сцену», - розповідає сільський голова Панасівки Михайло Омельченко.
Піклуватися про землю своїх предків, про рідні місця звідки ти вийшов, і де твоє коріння,– обов’язок кожного патріота, переконаний Анатолій СВИРИД:
«Душа України в селі. Як у тій пісні: «ми роз’їхалися по містах». І це не дуже добре. Коріння наше тут, душа України тут, тому мусимо пам’ятати. Бо хто не пам’ятає минулого, не має майбутнього»
Наталія ЛАВРОВА.