Щороку, 24 листопада, сумчани збираються до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, щоб своєю пам’яттю, своїми серцями доторкнутися до трагедії, яка сталася 85 років тому на нашій українській землі.
Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль разом з заступником міського голови м.Суми Степаном Паком, духовенством і громадськістю вшанували пам’ять невинних людей, які стали жертвами геноциду.
Керівники області та міста поклали до пам’ятного знаку композиції з хліба та квітів, поаідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять про жертв Голодомору, які загинули в 1932-1933 роках. Є різні думки, різна інформація про те, скільки дійсно загинуло українців у ті тяжкі часи. Для мене, як пересічного громадянина, не довідки КДБ є доказом тих страшних цифр, а та інформація яка передається з покоління в покоління, і це правдиві дані», - сказав у своєму слові Анатолій Річкаль.
Він також додав, що влаштований радянською владою геноцид 1932-33 років знищив понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями.
«Я сам родом з Буринського району, і знаю що в с.Піски загинуло 1118 людей, це більше, ніж сьогодні проживає в селі», - підкреслив Анатолій Річкаль..
Він, зокрема, зауважив, що всі ми повинні робити висновки з історії нашої держави.
«Ніхто крім нас Україну не розбудує. Нам потрібно об’єднуватися і тільки разом ми переможемо», - акцентував увагу Анатолій Річкаль.
Панахиду за невинно замученими голодом людьми провели священослужителі Української православної церкви Київського патріархату.
Присутні вшанували жертв страшної смерті хвилиною тиші, і поклали колоски та квіти до пам’ятного знаку.
24 листопада 2018 року о 16 годині жителі Сум зібралися у сквері Тараса Шевченка, де разом запалили свічки пам’яті, долучившись до загальнонаціональної хвилини мовчання...