Чи залишиться Буринський район?

Григорій Стариков, радник із питань регіонального розвитку Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» на ток-шоу «Свідомі» наголосив, що створення об’єднаних територіальних громад – це лише перший етап реформи децентралізації.

Далі вони йтимуть по спроможності вирішувати ті питання, які перед ними постануть.

«Реформа, якщо навести просте порівняння, виглядає як потяг. Ті, хто об’єднався в 2015-му – сіли в вагони «СВ», ті, хто в 2016-му – в «купе», в 2017-му – в «плацкарт», в цьому році – сядуть в загальні, а хтось взагалі залишиться на пероні», – зауважив Григорій Стариков.

Другий етап реформи – це укрупнення, коли створюються великі і потужні громади, які акумулюють певні ресурси.

Тобто, ОТГ будуть об’єднуватися між собою. Відтак, районів буде менше, але їх територія збільшиться.

Разом із тим, конфігурація меж районів змінюватиметься відповідно до того, які ОТГ об’єднаються.

Функції нагляду та вирішення тих питань, які не притаманні громадам, (наприклад, оборони, профтехосвіти, будівництва доріг, тощо), залишаються за державою, повідомив сайт spec-kor.com.ua

І ось при такій децентралізаційній реформі чи залишиться Буринський район?

Час покаже…

На світлині: місто Буринь – районний центр нинішньої Буринщини.

Фото Івана Житника.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.