Якою буде прийдешня зима?

Бабине літо закінчилося, але на початку жовтня ще буде тепло.

Потім осінь серйозно вступить у свої права.

Перший сніг в Україні випаде вже на початку листопада, а люті морози ударять з кінця січня…

Завідувачка відділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і Національноъ академії наук, доктор фізико-математичних наук в області метеорології Вазира Мартазинова повідомила, що прийдешньої зими найхолоднішими будуть початок і кінець грудня.

А в цілому взимку середньомісячна температура коливається від 0 до - 2 градусів, розповіла вона на прес-конференція.

За її словами, лютий не буде дуже холодним, перша половина зими очікується холоднішою.

Не слід чекати морозну зиму, але похолодання будуть.

Найхолодніші періоди – це початок грудня, кінець грудня з температурою до - 18 градусів, і на початку січня – до мінус 16 градусів.

Синоптик Леонід Горбань розповів OBOZREVATEL, що в листопаді плюсова температура чергуватиметься з мінусовою увесь місяць.

«Перший тиждень листопада порадує плюсовою температурою, вдень близько 7-9 градусів. Після 7 числа очікуються заморозки до 2-3 градусів нижче нуля. До 23 листопада будуть постійні перепади температур – три дні морозів і три дні тепла чергуватимуться.

Далі, до кінця місяця, температура почне знижуватися до - 7-12 градусів. Єдине, що в останні дні стовпчики термометра піднімуться вище нуля», – розповів він.

Грудень очікується з ще більшими перепадами.

«Перші дні місяця зустрінуть нас мінусовою температурою в межах 2-4 градусів, після прийде потепління до 5 градусів тепла. Така температура коливатиметься майже до кінця грудня, з невеликими заморозками. І тільки 28 -31 грудня повернеться мороз до 6 градусів», – зауважив Леонід Горбань.

У грудні місцями очікується дощ з мокрим снігом, а по справжньому засніжить з 28 грудня, і сніг затримається навіть на Новий рік.

1 січня 2019 року очікується мінусова температура до 6 градусів із снігом. Через декілька днів і до середини місяця буде плюсова температура до 4 градусів.

Далі відбуватиметься поступове похолодання. Найлютіших морозів варто чекати з 22 січня до - 25 градусів…

За словами Леоніда Горбаня, лютий обіцяє придавити морозами.

«Місяць почнеться морозами 12-14 градусів, а до 10 числа температура впаде до - 25 градусів . Через два дні морози ослабляться до 23 лютого, температура коливатиметься в межах 5-7 градусів. У кінці місяця плюсова температура чергуватиметься з мінусовою», – підкреслив він.

Синоптик не радує прогнозом і на березень. За його словами в перший тиждень місяця очікується до 14 градусів морозу, і навіть в 20 числах місяця будуть легкі заморозки.

Зима цього року буде теплою і дощовою, однак в окремі дні варто чекати і 20-градусного морозу.

Про це «Українській правді» повідомила завідуюча відділом прикладної метеорології та кліматології Українського науково-дослідницького гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

«За тими прогнозами, що є на сьогоднішній день, метеорологи не очікують аномально холодної зими в Європі. За даними світових центрів сезонного прогнозування, очікується, що в нас зима цього року може бути значно теплішою за кліматичну норму. Ми знову очікуємо теплу зиму, таку ж як минулого року», – сказала вона.

За словами Віри Балабух, очікується, що цього року середня зимова температура буде на 1-2 градуси вища за норму і становитиме +2..-3 градуси.

«Потепління атмосфери триває і надалі, і температура повітря може бути взимку теплішою, ніж зазвичай. Ця зима може бути на 2 градуси теплішою, ніж протягом останніх 30 років. Очікується, що температура повітря в середньому може коливатися за зиму від +2 до -3. Це середня температура за сезон», - наголосила вона.

Якою буде прийдешня зима насправді?

Поживемо і побачимо…

На світлині: минула зима в місті Буринь.

Фото Івана Житника.

.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.