У Бурині каштани на межі загибелі…

Каштани, безсумнівно, це краса і гордість міста Буринь. Гості його центральну вулицю – вулицю Незалежності – називають «Буринським Хрещатиком».

І ось цей «Буринський Хрещатик» стоїть на межі вимирання каштанів, які ростуть тут…

Адже нині ще літо, а на деревах масово «обпатрюється» листя. І така картина триває вже кілька років поспіль.

Через невеликий проміжок часу, мабуть, ще й останній місяць літа не закінчиться, а каштани вже будуть повністю голими. Хоча нині самі плоди ще зеленкуваті.

А причиною цьому, майже стовідсотково, є балканська міль.

Ця шкідлива мізерна істота і є тим збудником, який нищить листя на каштанах. Воно дуже рано опадає.

А каштанам все важче й важче перезимовувати. І такий стан веде до загибелі гордості Бурині.

Спеціалісти зауважують, що дерева можуть врятувати тільки уколи в стовбури.

Проте один такий укол коштує понад 30 доларів. Якщо порахувати всі дерева у місті, а їх досить чимало, а уколи досить дорогі, то можна прийти до невтішного висновку – у Бурині каштани на межі загибелі…

На світлині: такі «ржаві» каштани сьогодні, 10 серпня 2018 року.

Фото Івана Житника.****

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.