У Сумах відбувся мітинг-реквієм, присвячений аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня 2018 року, біля пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля» у Сумах відбувся мітинг-реквієм, присвячений 32-й річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У заході взяли участь перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора, керівництво міста, керівники Чорнобильських громадських організацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники громадських організацій, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

На знак шани та скорботи за загиблими присутні поклали квіти до пам'ятного знака та вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто першим прийняв на себе удар страшної катастрофи. Заупокійну літургію за загиблими ліквідаторами відправили представники духовенства УПЦ КП на чолі з Архієпископом Сумським і Охтирським Мефодієм.

Анатолій Річкаль, звертаючись до присутніх, зазначив, що депутатський корпус обласної ради постійно бере активну участь у розв’язанні питань соціального захисту ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. За його словами, у поточному році з обласного бюджету для Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення були виділені кошти в сумі 300 тис. грн на медичне обладнання та 400 тис. грн на придбання датчиків до УЗД-апарату експертного класу.

Він зауважив, що питання пенсійного забезпечення, яке наразі особливо турбує ліквідаторів аварії ЧАЕС, розгляне депутатський корпус уже на пленарному засіданні найближчої сесії обласного парламенту. «Керівництво та депутати облради роблять усе для того, щоб знайти вихід із ситуації, – звертаючись до ліквідаторів, сказав Анатолій Якович, – адже саме ви: пожежники, медики, військові, представники багатьох інших структур та галузей з Сумської області – разом з тисячами українців з інших регіонів ціною власного здоров’я відвернули смертельну для всього людства загрозу. Зі свого боку хочу запевнити, що обласна рада і надалі буде всебічно вас підтримувати, робитиме все, аби віддячити за ваш безсмертний подвиг».

Чорнобильська катастрофа непоправно змінила життя цілого світу. Сьогодні вона вкотре закликає замислитися над тим, яку планету ми залишимо прийдешнім поколінням в умовах глобалізації екологічних проблем…

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі СУМЩИНА розповідав, що на сьогоднішній день, зокрема, у Буринському районі живе 338 осіб, котрі мають статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Серед них 194 учасника ліквідації, 80 громадян евакуйованих та переселених із радіаційно забруднених територій, 50 постраждалиих дітей, 14 сімей, котрі втратили годувальників, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою…

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.