День українського добровольця вшановано на Сумщині

Свято, яке рік тому набуло офіційного статусу, має на меті вшанування мужності й героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Дату обрали невипадково, саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

У Сумах, на Центральному кладовищі міста, з метою вшанування пам’яті загиблих захисників-добровольців, учасників антитерористичної операції, зібрались представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, волонтери та жителі міста, повідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.

Наряду з усіма схилив голову у скорботі за загиблими та поклав квіти до могил воїнів перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

«Саме добровольці, «воїни доброї волі», були першими, хто відстояв незалежність України. Це люди, які безпосередньо з Майдану вирушили на Схід, де стали незламним щитом проти російської агресії. Ми повинні розуміти, що цих людей необхідно підтримувати, що це справжні патріоти, українці з великої літери. Сьогодні важливо вшанувати пам'ять загиблих і подякувати їхнім родинам», - підкреслив Анатолій Річкаль.

Загалом у воєнному конфлікті на сході держави брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. За час збройного конфлікту на сході країни участь у ньому взяли більше 100 тисяч добровольців.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.