У Сумах вшанували пам'ять про Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня 2018 року, у Сумах пройшли урочисті заходи, присвячені 204-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Біля пам’ятника Кобзареві зібралося керівництво області та міста, громадськість, пошановувачі творчості Тараса, повідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника, говорили про те, що Тарас Шевченко став пророком своєї землі, який віддав життя заради людей України. Адже головне багатство для нього було духовне. Він поєднав у собі кращі риси українця, жив своєю країною і помер заради її свободи.

«У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, який увійшов в історію не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет і філософ слов’янства, як великий поет-гуманіст світового значення. Він – пророк української нації, який прожив складне життя і не зламався. Він боровся, навчався, отримав достойну освіту. Творчість Тараса Шевченка актуальна і сьогодні, більш того, вона є пророчою. Адже український народ не захотів мовчати, бореться за свою волю, а наші хлопці зі зброєю в руках відстоюють суверенітет на сході країни. Ми повинні дослухатися до Кобзаря і читати його твори не лише в шкільному віці. Потрібно перечитувати Тараса Шевченка і політикам, аби переосмислювати його і дослухатися до Великого Кобзаря», – зауважив перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

Він наголосив на тому, що хоча зараз, під час війни, всі процеси дуже болючі для кожного українця, є надія на краще, надія на те, що Україна залишиться неділимою, що ми не будемо шукати чужої долі, а знайдемо свою правду у своєму домі. Шевченко став для всіх нас взірцем національної свідомості.

Після покладання квітів заходи продовжилися в обласній філармонії, де відбувся концерт, присвячений пам’яті Великого Кобзаря.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.