Сумщина відзначила 29 річницю виведення радянських військ з республіки Афганістан

Афганці

І до моїх останніх днів

Пектиме пам'ять долю…

За тих, хто в танкові згорів,

Хто впав на ратнім полі.

«Егей, браток! Ти – в обеліску.

Пробач мені, що не вберіг.

Я пам’ятаю всіх по списку.

Прикрив когось, тебе не зміг»…

Іван Житник.

15 лютого 2018 року Україна відзначила 29-ту річницю виведення радянських військ з республіки Афганістан.

З цієї нагоди у Сумах, біля меморіального пам’ятника воїнам-афганцям зібрались керівники міста та області, представники ветеранських організацій, ті, хто безпосередньо брав участь у воєнних діях, та громадськість. Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль долучився до заходу та зазначив, що «гарячі точки» показали, - наші хлопці гідні героїзму батьків і дідів, які перемогли німецьких загарбників у роки Другої світової війни, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

«Сьогодні ваш безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь, - зауважив посадовець. – Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу, вдячність та наслідування для молоді».

Також, звертаючись до присутніх воїнів-інтернаціоналістів, Анатолій Річкаль наголосив на тому, що попри будь-які суперечності необхідно знаходити спільну мову, адже усі без обмежень солдати були вірні своєму військовому обов’язку. Окремо він подякував усім, хто носив військові шинелі, за стійкість та витримку.

На мітинг, присвяченому вшануванню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, також були присутні народний депутат України Олександр Сугоняко та голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

За словами останнього, на тій війні «афганці» не боялися дивитися в очі смерті, під час російської агресії вони також серед перших пішли захищати свою державу, показали молодим побратимам приклад мужності і звитяги. Перед присутніми виступив і голова Сумської міської організації УСВА Володимир Рикун. Як він зазначив, тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдат і офіцерів. За статистикою, лише сумчан в Афганістані загинуло понад 120 осіб, а тих, хто залишився живим, спогади минулого супроводжуватимуть все життя.

Присутні схилили голови перед вічною пам'яттю воїнів, які не повернулися на рідну землю з іракської пустелі та усіх «гарячих» точок інших держав, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Вшанували загиблих, віддаючи їм честь та повагу, вихованці Сумського кадетського корпусу ім. І. Г. Харитоненка. Цього ж дня в обласній філармонії відбулися урочистості. За вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді Сумщини та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав перший заступник голови обласного депутатського корпусу нагородив відзнакою Сумської обласної ради голову Сумської міської організації УСВА Володимира Рикуна.

З кожним роком історія все далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги тисяч синів і дочок, які є прикладом мужності для усіх наступних поколінь захисників.

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.