Служба безпеки України на СУМЩИНІ викрила правоохоронця, який збував конфіденційну інформацію з державних баз даних

Як повідомила інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ), речниця СБУ в Сумській області ОЛЕСЯ РАПУТА, кіберфахівці СБУ викрили на Сумщині схему продажу персональних даних українських громадян.

За даними слідства, співробітник оперативного підрозділу ГУ Нацполіції Сумщини отримував з баз даних державних органів – прикордонної та міграційної служб України конфіденційну інформацію, яку в подальшому інші причетні до оборудки фігуранти продавали зацікавленим особам.

Пошук потенційних покупців конфіденційних даних організатори схеми здійснювали на тематичних форумах в Інтернеті.

«Клієнти» замовляли ділкам потрібну інформацію із баз даних українських державних органів та сплачували обумовлену суму у криптовалюті.

Вартість кожного «замовлення» складала кількасот доларів, в залежності від обсягу.

Після цього зловмисники несанкціоновано отримували та передавали «клієнтам» дані з інформаційних баз через закриті канали електронного зв'язку.

За даними СБУ, серед «клієнтів», яким надавали такі «послуги», були, у тому числі громадяни та жителі росії та Казахстану, а зміст інформації міг становити інтерес для спецслужби рф з метою використання на шкоду інтересам України.

У ході проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання та роботи одного з учасників схеми – співробітника поліції, правоохоронці виявили та вилучили:

• комп’ютерну техніку,

• флеш-накопичувачі,

• мобільні телефони,

які містять докази протиправної діяльності.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації).

На 8 вересня 2023 року призначено судовий розгляд кримінальної справи щодо підозри в колабораційній діяльності чиновників БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10667-na-8-veresnia-2023-roku-pryznacheno-sudovyi-rozhliad-kryminalnoi-spravy-shchodo-pidozry-v-kolaboratsiinii-diialnosti-chynovnykiv-burynskoyi-miskoyi-rady

СБУ перевіряє можливий зв'язок підозрюваного до співпраці зі спецслужбою країни-агресора.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до протиправної схеми.

Заходи з викриття проводили співробітники Управління СБУ в Сумській області спільно зі слідчими ТУ ДБР у м. Полтава з дислокацією в м. Суми та ДВБ Нацполіції за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури.

Верховний Суд у відкритті провадження за касаційною скаргою ВІКТОРА ЛАДУХИ, міського голови БУРИНІ, на ухвалу Сумського апеляційного суду стосовно підозри у колаборанській діяльності чиновниками БУРИНСЬКОЇ МІСЬКРАДИ, відмовив… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10666-verkhovnyi-sud-kolehiieiu-suddiv-tretoi-sudovoi-palaty-kasatsiinoho-kryminalnoho-sudu-u-vidkrytti-kasatsiinoho-provadzhennia-za-kasatsiinoiu-skarhoiu-viktora-ladukhy-miskoho-holovy-buryni-na-ukhvalu-sumskoho-apeliatsiinoho-sudu-u-kryminalnomu-provadzhenni-stosovno-pidozry-u-kolaboranskii-diialnosti-chynovnykamy-burynskoyi-miskrady-vidmovyv

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.