Верховний Суд у відкритті провадження за касаційною скаргою ВІКТОРА ЛАДУХИ, міського голови БУРИНІ, на ухвалу Сумського апеляційного суду стосовно підозри у колаборанській діяльності чиновниками БУРИНСЬКОЇ МІСЬКРАДИ, відмовив…

Таким чином, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, з урахуванням того, що касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає оскарженню в касаційному порядку, колегія суддів дійшла висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, Суд

постановив:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_4 на ухвалу Сумського апеляційного суду від 19 червня 2023 року у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

За корупцію в судах суддям світить 10-15 років за гратами з конфіскацією майна… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10276-za-koruptsiyu-v-sudakh-suddyam-svitit-10-15-rokiv-za-gratami-z-konfiskatsieyu-majna

Категорія справи № 574/849/22: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Злочини проти основ національної безпеки України; Колабораційна діяльність. Надіслано судом: не визначено. Зареєстровано: 23.08.2023. Оприлюднено: 23.08.2023. Дата набрання законної сили: 21.08.2023 Номер судового провадження: 51-4911ск23 Номер кримінального провадження в ЄРДР: 42022102070000074

УХВАЛА

Іменем України

21 серпня 2023 року

м. Київ

справа № 574/849/22

провадження № 51-4911 ск 23

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3,

розглянувши касаційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_4 на ухвалу Сумського апеляційного суду від 19 червня 2023 року у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 ,

встановив:

За ухвалою Буринського районного суду Сумської області від 01 березня 2023 року клопотання захисника ОСОБА_7 задоволено, а кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) за № 42022102070000074 від 05 квітня 2022 року по обвинуваченню ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (далі - КК України), та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ч. 3 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 263 КК України, повернуто прокурору.

Сумський апеляційний суд ухвалою від 19 червня 2023 року апеляційну скаргу прокурора задовільнив, ухвалу Буринського районного суду Сумської області від 01 березня 2023 року - скасував і призначив новий розгляд у суді першої інстанції.

У касаційній скарзі обвинувачений ОСОБА_4 порушує питання про перегляд у касаційному порядку ухвали Сумського апеляційного суду від 19 червня 2023 року.

Перевіривши доводи касаційної скарги та додані до неї документи, колегія суддів дійшла висновку, що у відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з наступних підстав.

Згідно з п. 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до 1, 2 ст. 424 КПК України у касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції. Ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.

Отже, зазначена норма гарантує право на касаційне оскарження судового рішення тільки у випадках, прямо визначених законом.

Як вбачається зі змісту касаційної скарги обвинуваченого та копії судового рішення, ухвалою Сумського апеляційного суду від 19 червня 2023 року задоволено апеляційну скаргу прокурора. Ухвалу Буринського районного суду Сумської області від 01 березня 2023 року скасовано та призначено новий розгляд кримінального провадження у суді першої інстанції. Таким чином вказана ухвала не перешкоджає подальшому провадженню.

Системний аналіз норм кримінального процесуального закону вказує на те, що ухвали суду апеляційної інстанції, якими скасовано рішення місцевого суду і призначено новий розгляд в суді першої інстанції, не є предметом розгляду касаційного суду, а тому суд касаційної інстанції не наділений правом реалізувати свої повноваження, передбачені ст. 436 КПК України, на такі судові рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню у касаційному порядку.

Таким чином, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, з урахуванням того, що касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає оскарженню в касаційному порядку, колегія суддів дійшла висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, Суд

постановив:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_4 на ухвалу Сумського апеляційного суду від 19 червня 2023 року у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі СУМЩИНА 22 червня 2023 року опублікував статтю «Призначено новий розгляд справи щодо колабораційної діяльності чиновниками БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ у суді першої інстанції в іншому складі суду…» ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10220-pryznacheno-novyi-rozhliad-spravy-shchodo-koloboratsiinoi-diialnosti-chynovnykamy-burynskoyi-miskoyi-rady-u-sudi-pershoi-instantsii-v-inshomu-skladi-sudu

1 липня 2023 року БіЖ опублікував статтю «Ухвалу Буринського суду щодо повернення прокурору обвинувального акта у кримінальному проваджені щодо підозри у колаборанській діяльності чиновниками БУРИНСЬКОЇ МІСЬКРАДИ скасовано і призначено новий розгляд у суді в іншому складі суду…» ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10278-ukhvalu-burynskoho-raionnoho-sudu-shchodo-povernennia-prokuroru-obvynuvalnoho-akta-u-kryminalnomu-provadzheni-shchodo-pidozry-u-kolaboranskii-diialnosti-chynovnykamy-burynskoyi-miskoyi-rady-skasovano-i-pryznacheno-novyi-rozhliad-u-sudi-pershoi-instantsii-v-inshomu-skladi-sudu

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.