На СУМЩИНІ врятували значну частину унікальних ліноритів відомого українського хужожника-графіка МИКОЛИ БОНДАРЕНКА, який проживав у БУРИНСЬКІЙ ТГ, присвячених Голодомору…

Ракета від рашистів вдарила туди, де були виставлені унікальні роботи великого українського художника-графіка, дослідника голодомору МИКОЛИ БОНДАРЕНКА, який проживав у БУРИНСЬКІЙ ТГ, подаровані особисто автором навчальному закладу… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10477-raketa-vid-rashystiv-vdaryla-tudy-de-buly-vystavleni-unikalni-roboty-velykoho-ukrainskoho-khudozhnyka-hrafika-doslidnyka-holodomoru-mykoly-bondarenka-iakyi-prozhyvav-u-burynskiy-th-podarovani-osobysto-avtorom-navchalnomu-zakladu

СУМСЬКА ОВА повідомила:

«29 липня ворожа ракета зруйнувала навчальний корпус Сумського міжрегіонального вищого професійного училища, де був розташований Центр досліджень руху опору Голодоморів на Сумщині.

З початку його відкриття (майже шість років) тут діяла унікальна виставка графічних малюнків Миколи БОНДАРЕНКА «Україна – 1933: кулінарна книга. Пам'ять людська». Експозиція включала 89 робіт.

Микола Бондаренко проілюстрував страшні щоденні «рецепти», за якими готували українці під час Голодомору 1932-33 років, щоб вижити.

За кожним ліноритом – реальні історії родин з Буринщини, розказані художнику свідками тих страшних подій.

Після ракетної атаки росіян унікальні роботи нашого земляка, завдяки яким практично весь світ дізнався про Геноцид українців, опинились під завалами.

Завдяки відповідальній та злагодженій роботі підрозділів ДСНС України у Сумській області, допомозі співробітників закладу та волонтерів більшість ліноритів Миколи Бондаренка – 66 гравюр – були врятовані.

За інформацією куратора Центру досліджень руху опору Голодоморів на Сумщині Тетяни СОРОКІНОЇ, роботи постраждали, але їх можна відновити. Пошуки ліноритів продовжуються.

«Пам'ять людську не стерти ракетами, не стратити і не перекреслити. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо російським терористам Геноцидів і злочинів проти українців, які вони вчинили і продовжують чинити щодня. Зробимо все можливе, щоби відновити втрачене, щоби донести світовій спільноті, яку загрозу людству несе росія, щоби зупинити кривавих убивць», – зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ».

Не стало МИКОЛИ БОНДАРЕНКА, Заслуженого діяча мистецтв України, видатного художника-графіка з Успенки БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/suspilstvo/10144-ne-stalo-mykoly-bondarenka-zasluzhenoho-diiacha-mystetstv-ukrainy-vydatnoho-khudozhnyka-hrafika-z-uspenky-burynskoyi-terytorialnoyi-hromady

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.