За корупцію в судах суддям світить 10-15 років за гратами з конфіскацією майна…

Президент України ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя», згідно з яким за корупцію в судах позбавлятимуть волі на 10 – 15 років з конфіскацією майна.

Указ опубліковано на сайті Офісу президента України: «Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року «Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя».

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно з рішенням СНБО пропонується, зокрема, внести зміни до Кримінального кодексу в частині посилення кримінальної відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення у сфері правосуддя, передбачивши покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Також пропонується посилити роль інституту суду присяжних та розширити його застосування.

Крім того, пропонується проведення Вищою радою правосуддя перевірки всіх суддів Верховного суду на предмет можливого вчинення ними дисциплінарних проступків або грубого чи систематичного нехтування обов'язками судді, підтвердження законності джерел походження майна.

Серед іншого, запропоновано удосконалити порядок обрання суддів Верховного суду до Великої палати Верховного суду та запровадити механізм їх відкликання зборами суддів відповідних касаційних суді.

Розглядається можливість запровадження періодичного психофізіологічного опитування суддів із застосуванням поліграфа тощо.

Кабінету міністрів у взаємодії з Європейською комісією «За демократію через право» (Венеціанська комісія) необхідно буде підготувати концепцію подальшого реформування Конституційного суду України.

Призначено новий розгляд справи щодо колабораційної діяльності чиновниками БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ у суді першої інстанції в іншому складі суду… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/10220-pryznacheno-novyi-rozhliad-spravy-shchodo-koloboratsiinoi-diialnosti-chynovnykamy-burynskoyi-miskoyi-rady-u-sudi-pershoi-instantsii-v-inshomu-skladi-sudu

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.