Футбол без … футболу

Чомусь згадалося дитинство…

Ганяли м’яча на лузі до півночі. Світив місяць, туман нижче 1,5 метрів, як відомо, не опускається… А ми, хлопчаки, все грали.

І рахунок десь був – 956 на 957… А треба ж було, щоб різниця складала не менше двох голів – тоді й перемога визнавалася…

Батьки наші знали, що ми граємо недалеко від домівок – поруч річки, за берегами.

Воду пили безпосередньо з неї, там же й купалися.

І ніяких тобі інфекцій, і ніяких тобі коронавірусів.

Усі здорові! Усі футболісти!

До слова, через кілька років, коли вже виросли, граючи за команду «Космос» (Терни) серед команд СТ «Колос» стали чемпіонами Сумщини.

А тоді в чемпіонаті Сумської області грало понад 30 команд.

Першість розпочиналася в квітні й завершувалася в листопаді. Майже 40 поєдинків грали за сезон.

...Уже майже середина травня – всюди коронавірус. Всюди – в усьому світі. Всі на карантині…

І футбол – без футболу…

Прийшов у Бурині до міні-футбольного стадіону, який завдяки прекрасній людині, прекрасному футболісту, вмілому керівнику Анатолію Річкалю, (котрого, на превеликий жаль, вже рік як немає серед нас), який народився й виріс на Буринщині, був збудований у Павловському міському парку.

Нині тут, звичайно ж, – пусто й тихо.

Є надія, що міні-футбольному стадіону буде заслужено присвоєно ім’я Анатолія Річкаля, і тут відбуватимуться футбольні турніри різних рівнів – від районних до всеукраїнських…

Спілкувався з головою комітету ветеранів футболу Недригайлівщини Юрієм Сердюком. Він теж в розпачі – жодного турніру, жодного тренування.

А торік на цей період уже понад 15 різних матчів зіграли як в Недригайлові, так і в інших містах Сумщини, навіть – у Києві.

Футбол погас всюди…

І тільки в Білорусі відбувається чемпіонат країни. Отож, і дивимося його в Інтернеті, і надіємося, що й до України, все ж таки, повернеться гра мільйонів.

Хоча... хоча...

І хто б що не казав, колишніх футболістів не буває.

Вони є завжди справжніми.

І якщо вже не вистачає сил пограти на зеленому полі, то хоча б по вболівати за юних та обдарованих футболістів.

Доведеться зачекати.

Головне, щоб коронавірус погас, і звичне життя повернулося до нас…

Іван Житник, член Національної спілки журналістів України.

Свтлини Юрія Сердюка та Івана Житника.

Фотоколаж Наталії Кузнєцової-Віноградової.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.