Відбувся перший обласний турнір з міні-футболу, присвячений пам'яті Анатолія Річкаля

Як повідомляв БіЖ у розділі СПОРТ, за ініціативи інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ), при спонсорській допомозі Сергія Назаренка, голови фермерського господарства з села Черепівка, та підтримці Буринської районної державної адміністрації 13 жовтня 2019 року напередодні свят Покрови Божої Матері, Дня захисника України та Дня українського козацтва на штучному футбольному майданчику в Буринському міському Павловському парку відбувся турнір з міні-футболу серед ветеранських команд Сумщини.

Переможцями його стали футболісти команди ФК «Ветеран» (Недригайлів).

Другу сходинку посіли ветерани з Конотопа.

Не третій позиції – футболісти команди «Ветеран» (Буринський район).

Турнір був присвячений пам'яті землякові-футболісту, призеру всеукраїнських змагань серед ветеранів АНАТОЛІЮ РІЧКАЛЮ, колишньому першому заступнику голови Сумської обласної ради.

До слова, багато жителів Бурині та Буринщини, а тепер ще й футболісти-ветерани Сумщини звертаються до інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ), і пропонують назвати міні-футбольний стадіон у Бурині іменем АНАТОЛІЯ РІЧКАЛЯ.

Він зробив все можливе й неможливе, щоб міні-стадіон був збудований у місті.

Адже саме за його безпосередньої участі на зведення футбольного майданчику й були виділені кошти з державного фонду регіонального розвитку – двічі.

Прикро, але жоден з керівників ні Буринського району, ані Буринської міської ОТГ, мабуть, не вважав за потрібне відвідати цей цікавий і непересічний спортивний захід, присвячений пам’яті Анатолія Річкаля, якому 11 листопада 2019 року виповнилося б 60 років.

Анатолій Якович постійно сприяв, і робив багато добрих справ для соціально-економічного, спортивного та культурного розвиту міста Буринь і Буринщини в цілому.

Остання його прижиттєва добра справа – це будівництво футбольного міні-стадіону в Буринському міському Павловському парку, де й відбувся перший обласний турнір, присвячений йому...

У складах команд-учасниць грало чимало футболістів, які приносили спортивну славу не тільки своїм містам, а й Сумщині в цілому.

Першими на зелений штучний килим вийшли футболісти-ветерани з Конотопа та Недригайлівського району.

Склад команди «Ветеран» (Конотоп): Андрій Шелемін – воротар, польові гравці – Віталій Козаченко, Сергій Рябко, Віталій Богдан, Роман Деняк.

Склад команди ФК «Ветеран» (Недригайлів**):** воротар – Валерій Громика, польові гравці – Олександр Коваль, Руслан Дядченко, Ігор Постоєнко, Юрій Сердюк, Володимир Кузченко, Микола Рогозін.

Гра виявилася досить напруженою. І хоча спочатку футболісти з Недригайлівщини заволоділи ініціативою, і вели в рахунку, кінцівка поєдинку була за конотопцями.

А в підсумку – 4:2 на користь команди «Ветеран» (Недригайлівський район).

Віталій Козаченко, гравець команди «Ветеран» (Конотоп):

–Дуже правильна ідея провести цей турнір. І ось таких майданчиків зі штучним покриттям, які допоміг збудувати Анатолій Якович Рікаль у Бурині, повинен бути не один на все місто, а кілька… А в Конотопі їх повинно бути збудовано понад 10… Тоді дітвора відірветься від комп’ютерів, і вийде на спортивні майданчики. Сам турнір добре організований. Чудова осіння погода для гри в футбол…

Юрій Сердюк, голова комітету ветеранів футболу Недригайлівщини, представник команди ФК Ветеран (Недригайлів):

–Анатолій Якович Річкаль дуже багато зробив для розвитку футболу на Сумщині. Він і сам був добрим футболістом. До слова, команда депутатів Сумщини, до створення якої безпосередньо був причетним він, двічі поспіль займала друге місце на Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів усіх рівнів. Ця команда й нині проводить матчі, зокрема, й зі збірними командами України. Я переконаний, що міні-футбольний стадіон у Бурині повинен бути названим на честь Анатолія Яковича Річкаля. Він на це заслужив всією своєю спортивною і суспілно-громадською діяльністю…

У наступній грі зійшлися команди ФК «Ветеран» (Недригайлів) та «Ветеран» (Буринь).

Склад команди «Ветеран» (Буринський район): воротар – Сергій Тіщенко, польові гравці – Сергій Кислий, Андрій Тимченко, Сергій Чернявський, В'ячеслав Привалов, Сергій Ярощук та Роман Кондрух.

У цій грі тричі за недригайлівців відзначився Юрій Сердюк. Ще один гол на свій рахунок записав Ігор Постоєнко. У буринців у воротах суперників «розписався» Андрій Тимченко. Отже, 4:1 на користь команди з Недригайлівщини, яка й стала після цього поєдинку переможницею турніру.

За друге місце в заключній грі боролися ветерани з Буринщини та Конотопа. Спочатку гра йшла рівно, але потім перевага конотопців стала більш очевидною і результативною. Два м’ячі у ворота господарів забив Сергій Рябко, ще один – Роман Деняк. За господарів двічі відзначився Сергій Кислий.

Таким чином, друге місце посіла команда «Ветеран» (Конотоп), а третє – «Ветеран» (Буринський район).

В'ячеслав Привалов, гравець команди «Ветеран» (Буринський район):

–Дякуємо ветеранам-футболістам з Конотопа та Недригайлівського району, які приїхали до нас, щоб взяти участь у турнірі, присвяченому пам'яті Анатолія Яковича Річкаля. У командах грали досвідчені гравці, котрі провели багато матчів за своє спортивне життя. Проте й надалі продовжують грати. Як мовиться, вік у цьому не завада. За недригайлівців виступав, наприклад, Руслан Дядченко, який нарівні з молодими футболістами виступає в чемпіонаті Сумщини з футболу. Мені теж пощастило грати з ним в одній команді. І за 5 років виступів, маючи такого прекрасного футболіста в складі, ми програли тільки один поєдинок на Чернігівщині. Словом, є ще порох у порохівницях прекрасних футболістів-ветеранів...

У кожній команді турну були названі кращі гравці: серед недригайцлівців – Руслан Дядченко, конотопців – Сергій Рябко, буринців – Сергій Кислий.

Найстаршим на майданчику був Олександр Коваль з Недригайлова.

Усім їм було вручено спеціальні призи.

А нагороди командам – кубки – вручили Олексій Яровий, завідувач сектору з питань молоді та спорту Буринської районної державної адміністрації та Сергій Ярощук, голова Буринського ФСТ «Колос».

Усі учасники турніру наголошували, що турнір, присвячений пам'яті Анатолія Річчкаля, необхідно зробити щорічним і представницьким...

Зауважимо, що 6 квітня 2019 року, на 60-му році життя перестало битися серце першого заступника голови Сумської обласної ради Анатолія Яковича Річкаля.

Пішла з життя людина, життя якої було віддано служінню добру, честі, порядності, відданості справі.

І досі ще не віриться, що перестало битися серце людини, яка до останньої своєї хвилини любила життя, боролася за нього до останньої секунди, приймала мудрі та виважені рішення, спрямовані на добробут людей.

Народився Анатолій Якович Річкаль 11 листопада 1959 року в селі Черепівка Буринського району Сумської області.

Практично все життя він віддав на різних посадах служінню в Збройних Силах та органах внутрішніх справ.

До цього спонукали знання, отримані у Саратовському вищому військовому командному училищі МВС СРСР та Національному університеті внутрішніх справ.

Майже п’ять років працював начальником відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи; начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської ОДА.

Завжди на всіх посадах Анатолій Якович до виконання своїх обов’язків ставився відповідально, зі знанням справи, принципово, з розумінням.

Тож не випадково одразу після революції Гідності Анатолію Річкалю доручили одну з найскладніших ділянок – забезпечення правопорядку на Сумщині.

Це були непрості часи для всієї країни. Саме під керівництвом полковника Річкаля розпочалася перебудова діяльності обласного органу внутрішніх справ, змінювалися підходи до обов’язків, насамперед надзвичайна увага приділялася роботі з особовим складом управління.

У роботі поліції області тоді намітилися позитивні зміни.

У 2015 році виборці виборчого округу №4 (до складу якого входять місто Буринь та частина Буринського району) довірили йому представляти їх інтереси в Сумській обласній раді.

А в грудні 2015 року депутати обласної ради виявили Анатолію Яковичу велику повагу, обравши першим заступником голови Сумської обласної ради.

Раніше набуті знання, досвід допомагали Анатолію Річкалю у роботі з депутатським корпусом, виборцями, які, приходячи до нього на прийом, завжди орієнтуються на позитивне завершення справи.

Переймаючись проблемами людей, він завжди намагався допомогти, підтримати, вирішити будь-яке питання.

Під час роботи на посаді першого заступника голови Сумської обласної ради Анатолій Якович проявляв високий професіоналізм та відданість справі, здійснив значний вклад у спільну справу обласного керівництва, спрямовану на збереження стабільної політичної ситуації на Сумщині, недопущення розгортання збройних конфліктів на території Сумської області.

Анатолій Якович Річкаль нагороджений почесною відзнакою Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» III ступеня, подякою Центрального апарату Державної служби зайнятості, подякою Прем’єр-Міністра України, Орденом «За заслуги» III ступеня.

У День Незалежності України 2018 року Указом Президента України № 244/2018 полковнику поліції Річкалю Анатолію Яковичу присвоєно звання генерала поліції третього рангу.

Саме Анатолій Якович Річкаль очолював оборону Харкова від захоплення сепаратистами в 2014 році. Він не дав захопити їм і будівлю Харківської обласної державної адміністрації.

Анатолій Якович, без перебільшення, Людина з великої літери, життя якої було віддано служінню добру, честі, порядності, відданості справі.

Він, і про це знають практично всі жителі міста Буринь та Буринщини, зробив все можливе й неможливе, щоб Буринь мала футбольний міні-стадіон із штучним покриттям.

Саме він посприяв, щоб кошти з державного фонду регіонального розвитку надійшли на його будівництво.

У юні роки, а народився Анатолій Якович Річкаль у селі Черепівка, він постійно брав участь у різноманітних змаганнях, які відбувалися в Бурині, захищав честь Буринщини на обласних змаганнях.

Він – прекрасний футболіст, чемпіон Буринського району, бронзовий призер чемпіонату України серед ветеранів…

Іван Житник, член Національної спілки журналістів України.

На світлині: футболісти-ветерани – учасники турніру пам'яті Анатолія Річкаля.

Фото Олександра Остапчука (смт Недригайлів).

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.