Постійно спілкуюся з багатьма жителями міста Буринь. Звичайно ж, часто спілкування стосуються й політичних тем. Тим більше, що в Бурині й досі не проведена 1 сесія Буринської міської ради 8 скликання. Адже від дня виборів минуло вже майже пів року…
І таке відчуття, що 1 сесія так і не відбудеться… А це означає, що можливі перевибори в Буринській міській ОТГ.
ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7284-prodovzhennia-druhoho-plenarnoho-zasidannia-1-sesii-burynskoi-miskoi-rady-8-sklykannia-znovu-ne-vidbulosia
У розмовах із жителями вражає те, що значна частина навіть не знає про функціональні обов'язки в міського голови і права депутатів ради.
Дехто з них вважає, що голова на сесію повинен вносити питання, а депутати повинні обов’язково за них голосувати навіть не обговорюючи їх. А також голова може не прислухатися до думки депутатів, тим більше – не вносити в порядок денний тих питань, які пропонують депутати.
А депутати не мають права перечити голові, а голосувати так, як він зажадає. В іншому випадку, на переконання окремих буринців, голова повинен лишати депутатів … зарплати.
Я не буду пояснювати, що депутати місцевих рад не отрмують зарплати за виконання депутатських обов’язків. Не стану навіть пояснювати, що міський голова – це найнятий людьми на роботу менеджер, який зобов’язаний організувати роботу депутатського корпусу. Він же під час голосування має тільки один свій голос, інші голоси для прийняття будь-якого рішення – то голоси депутатів...
А от міський голова отримує зарплату з міського бюджету, який наповнюють платники податків. Серед них, до речі, і депутати з депутатської більшості Буринської міської ради...
Так склалося після виборів, що міський голова Віктор Ладуха не має в раді депутатської більшості. Такий вибір виборців Буринської міської ОТГ.
Як потрібно поступати в такому випадку голові?
Звичайно ж, зустрічатися з керівниками фракцій і доходити до спільних рішень.
На це Віктор Ладуха не погодився. А вирішив, що він сам без депутатів вестиме за собою громаду.
Та не так склалося, як гадалося.
Адже без голосів депутатської більшості, жодне питання не можна проголосувати.
І кожне питання повинне пройти через профільні комісії, які, до слова, Віктор Ладуха, чомусь називає «дорадчими органами», і вирішив взагалі їх не створювати.
Про це я вже детально розповідав на сторінках інтернет-порталі БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ).
ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7301-chomu-viktor-ladukha-miskyi-holova-buryni-ne-mozhe-i-ne-khoche-provodyty-1-sesiiu-burynskoi-miskoi-rady-8-sklykannia
Поволі 1 сесія зайшла в тупик. Хоча, перша сесія – це установча сесія, на якій вирішуються в основному кадрові питання, створюються відповідні органи для діяльності ради.
Цього, на жаль, не відбулося.
Віктор Ладуха не зміг організувати жодного пленарного засідання для проведення якого потрібний кворум, тобто, більщість депутатів.
Засідання не відбувалися, але проводилися зборища, на які збиралися не зрозуміло хто й для чого. І на перше місце на них було поставлено паплюження та відверті образи депутатів більшості. Навіть звучали погрози, і виникали пропозиції їздити по домівках цих депутатів і залякувати їх...
І виникає резонне питання: хто має право вриватися в приватні будинки без запрошення?
Відповідь очевидна.
Словом, Конотопською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 351 Кримінального кодексу України «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради» проти Буринського міського голови Віктора Ладухи. Санкція інкримінованої статті передбачає штраф від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.
Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) пропонував як можна вийти з патової ситуації, яка нині склалася в Буринській міській ОТГ.
ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7175-chy-mozhna-vyity-z-patovoi-sytuatsii-iaka-sklalasia-v-burynskii-miskii-oth
Але...
Хто ж такий депутат місцевої ради?
У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україі» є стаття 49 «Депутат ради».
Зокрема, в ній зазначається: «Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради».
Також у статті 49 зауважується, що депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
І про таке важливе. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
І ще й про такий факт – депутат має право звернутися із запитом до керівників ради, і отримати на нього конкретну відповідь.
Все, що наведене тут просто-напросто ігнорується міським головою Віктором Ладухою. Тобто, ігнорується ним і виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»…
…Перша сесія не відбувається. Рішення ніякі не приймаються, в тому числі й не вносяться зміни до міського бюджету. Все це незабаром може привести до повного колапсу громади…
На превеликий жаль…
Чомусь Віктор Ладуха ніяк не реагує і на знак, який написаний російською мовою, і розташований у місті Буринь...
ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/7304-chomu-v-misti-buryn-shcho-na-sumshchyni-same-takyi-znak
Ігнорування більшості депутатів у Буринській міській раді міським головою, «зросійщений знак», а чи не приведуть до розхитування ситуації на Буринщині...
Іван Житник, член Національної спілки журналістів України.
На світлині: місто Буринь – центр Буринської міської ради у квітні 2021 року.
Фото автора.