Хто такі громадські омбудсмени з захисту виборчих прав?

Під час прес-конференції, 27 грудня, ОПОРА представила майбутнього громадського омбудсмена з виборчих прав в Сумській області Валентину Волік із міста Конотоп, яка раніше вже співпрацювала із ОПОРОЮ у якості довготермінового спостерігача та має значний досвід правозахисної діяльності.

Завданням омбудсменів стане захист виборчого права, комунікація між виборцями, кандидатами, медіа та правоохоронними органами з питань попередження порушень права на вільні і справедливі вибори, системний аналіз застосування законодавства та практик розслідування виборчих злочинів.

Валентина Волік працює заступником директора у Конотопському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадська діячка.

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) задав їй кілька запитань…

–Пані Валентино, хто такі громадські Омбудсмени з захисту виборчих прав і для чого вони працюють?

–Метою діяльності Омбудсменів із захисту виборчих прав є захист активного та пасивного виборчого права, попередження порушень права на вільні і справедливі вибори в Україні за допомогою всіх доступних відповідно до законодавства можливостей, та забезпечення невідворотності покарання за порушення виборчих прав. Громадський омбудсмен керується у своїй діяльності Кодексом етики, який включає принципи законності, незалежності, точності інформації, об’єктивності висновків, невтручання у процес виборів. Активна фаза діяльності припадатиме на президентські, парламентські вибори 2019 року та місцеві вибори 2020 року. Важливим аспектом їх роботи буде одночасно громадський контроль та супровід резонансних кримінальних справ до прийняття рішення по суті судом або закриттям справи.

–Які повноваження мають громадські Омбудсмени та чим конкретно вони будуть займатися?

–Громадські Омбудсмени взаємодіятимуть з правоохоронними органами та відслідковуватимуть прогрес в розслідуванні резонансних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав, а також здійснюватимуть аналіз судової практики, відбір стратегічних справ, які можуть змінити судову практику по розгляду справ пов’язаних з виборами, в тому числі можливе подання заяв до Європейського суду з прав людини. Також громадський Омбудсмен співпрацюватиме з Національною поліцією щодо надання рекомендації щодо усунення причин та умов виникнення виборчих конфліктів та злочинів, сприятиме впровадженню і дієвому забезпеченню міжнародних стандартів виборів в Україні, працюватимуть на підвищення правової культури виборців та кандидатів. Окремо варто зазначити, що громадські Омбудсмени взаємодіятимуть з регіональним офісами Уповноваженого Верховної ради з прав людини, в тому числі здійснюватимуть моніторингові візити до місць несвободи. В планах також проведення публічних зустрічей виборцями та представниками суб’єктів виборчого процесу в форматі роз’яснення вимог законодавства, можливих порушень на відповідному етапі виборчого процесу, обговорення конкретних порушень виборчого законодавства, які мали місце в регіоні та способів їх запобігання.

–Дякуємо за вичерпні відповіді...

На світлині: Валентина Волік.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.