Виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань бюджету відбулося в Сумах

За словами голови комітету ВР з питань бюджету Андрія Павелка, одним із дієвих механізмів ознайомлення із результатами бюджетної реформи є вивчення ситуації безпосередньо на місцях у ході виїзних засідань. За підсумками вивчення проблем члени бюджетного комітету виступають з низкою законодавчих ініціатив щодо сприяння економічному розвитку та інвестиційної привабливості регіонів.

«Це вже друга поїздка до Сумської області. Перша відбулася минулого року до Шостки. Цього разу програма була насиченою, яку відпрацювали продуктивно і ефективно, що вкрай важливо у період розгляду проекту бюджету на 2018 рік у другому читанні. Ми завжди готові надати свою підтримку, адже саме завдяки виїзним засіданням спільно з’ясовуємо важливі питання», – наголосив народний депутат.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко подякував членам комітету ВР з питань бюджету за увагу до проблем Сумщини. Яскравим підтвердженням результативності проведення виїзних засідань є реалізація положень, записаних у рішенні. Так, результатом попереднього засідання в Шостці стала реалізація проекту з ремонту автошляху Шостка-Кролевець. У ньому сподіваються відобразити напрям Суми-Київ, щоб у наступному році хоча б частково почати здійснювати роботи. Це ж стосується і будівництва дороги від Середино-Буди до Великої Писарівки вздовж державного кордону, що також буде поступово реалізуватися, в тому числі за рахунок митних надходжень. Голова обласної ради Володимир Токар привітав членів комітету на сумській землі і висловив сподівання, що підсумки роботи депутатів на Сумщині будуть продуктивними. Тож спікер обласного парламенту озвучив низку проблем, які неможливо вирішити без втручання держави. Першою вважає те, що податки повинні залишатися там, де ведуть виробничу діяльність підприємства, а не за місцем реєстрації головного офісу. Другою – збільшення навантаження на місцеві бюджети. У цьому питанні проблемою є те, що нині відсутня субвенція з державного бюджету на компенсацію наданих перевізниками послуг з пільгового перевезення окремих категорій громадян. Окрім того, з 1 січня фінансування коледжів фактично ляже на плечі місцевих бюджетів, у той же час джерела фінансування цих видатків не визначені. Хоча на плечах місцевих бюджетів уже лежать ПТУ.Також з початку наступного року з державного на місцеві бюджети перекладається фінансування пільг населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та інше.

«Усі ці проблемні питання, - зазначив керманич депутатського корпусу, - ми не в змозі вирішити на місцях без підтримки законодавчої бази, а значить, без розуміння і допомоги народних депутатів. Тому ми звертаємося до вас з проханням ініціювати розв’язання цих питань на рівні Парламенту». Народні обранці прояснили ситуацію довкола передачі вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації на фінансування місцевих бюджетів. Вони наголосили, що не збираються вдруге наступати на граблі, як то було із системою профтехосвіти. Тож повідомили про рішення відтермінувати до 2020 року запровадження фінансування коледжів з місцевих бюджетів. Окрім того, якщо ці заклади входять у структуру фінансування університетів, необхідно підвищити їх фінансування, залишивши на державному утриманні.

У ході засідання було розглянуто реалії, проблеми та перспективи місцевих бюджетів області, питання подальшого соціально-економічного розвитку регіону. Зокрема йшлося про проблеми та першочергові заходи для поліпшення стану дорожнього господарства Сумщини, забезпечення реформування галузі охорони здоров’я області, будівництво об’єктів соціальної сфери.

Як наголосив Андрій Павелко, промисловий, зокрема машинобудівний потенціал Сумщини, важливий для країни, тому представники Парламенту зацікавлені у завантаженні підприємств державними замовленням і залученні до цього процесу суміжних галузей. У даному ключі обговорення стосувалося змін до законодавства про державні закупівлі та експорту продукції тощо.

Упродовж двох тижнів облдержадміністрація разом із Секретаріатом бюджетного комітету Верховної Ради має напрацювати спільну резолюцію для затвердження та подальшого впровадження в дію.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.