Якщо ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС-2007» не заплатить штраф на суму 132 мільйони гривень за завдання шкоди екології БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ, що буде далі?

Як розповідав інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ БіЖ) у розділі ВІДЕО, претензії на суму понад 130 мільйонів гривень штрафів направила Держекоінспекція підприємству «ЕДЕЛЬВЕЙС - 2007» (керівник – ОЛЬГА ЙОСИПІВНА ЛАДУХА). Вона є матір’ю ВІКТОРА ЛАДУХИ…

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/8220-yak-fh-edelveys-shcho-v-misti-buryn-zarobylo-shtrafiv-na-sumu-134-miliony-hryven-video

Як повідомив сайт http://deisumy.gov.ua/, Державною екологічною інспекцією у Сумській області було проведено кілька позапланових перевірок БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ і ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС-2007», яка зареєстрована в селі СЛОБОДА колишнього Буринського району.

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/8218-fh-edelveys-2007-shcho-v-misti-buryn-i-iake-nalezhyt-rodyni-ladukh-napravleno-shtrafiv-na-sumu-134-milioniv-hryven

Підставою для перевірок стали скарги громадян на вчинення ними низки грубих порушень природоохоронного законодавства в селах Конотопського району. Зокрема, заявники повідомляли, що в їх населених пунктах на руслах річок вирито великі котловани, через що в колодязях впав рівень води, а деякі криниці повністю обміліли.

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/7602-vsedozvolenist-porodzhuie-bezkarnist-abo-ladukhivshchyna-v-burynskyi-miskii-oth

У ході обстежень зазначених територій фахівцями Інспекції було виявлено, що у заводі річки Куриця в межах села УСПЕНКА та на притоці річки Чаша у селі СТЕПАНІВКА проведено масштабні днопоглиблювальні роботи та штучну зміну русл.

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/7563-shcho-stalosia-v-seli-stepanivka-burynskoi-miskoi-oth-koly-tut-bez-bud-iakykh-dozvilnykh-dokumentiv-vyryly-kotlovan-pry-spryianni-holovy-mista-buryn-viktora-ladukhy-video

Унаслідок таких дій деякі частини водотоку пересохли, оскільки вода сконцентрувалася у виритих канавах. Їх глибина біля новоутворених обривистих берегів подекуди сягала 4 метрів, через що людям стало неможливо напувати худобу чи пускати на воду свійських птахів.

Крім того, внаслідок пересипання гребель та русла, частково припинився природний водообмін річок та критично порушився природний гідрологічний режим. Як з’ясувалося, таким чином в обох населених пунктах було видобуто великі об’єми будівельної сировини – суглинку, що підтверджено результатами досліджень, які проводила спеціальна випробувальна лабораторія.

ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/polityka/7559-u-seli-stepanivka-shcho-v-burynskii-miskii-oth-pochala-rizko-znykaty-voda-v-kolodiaziakh-v-chomu-prychyna

Проте, у ході перевірки було встановлено, що ані БУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА на чолі з ВІКТОРОМ ЛАДУХОЮ, ані ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС-2007» (керівниця ОЛЬГА ЛАДУХА) навіть не намагалися отримати висновки оцінки впливу на довкілля і дозволи на надрокористування, провести бодай якусь експертизу чи хоча б проконсультуватися із фахівцями. Замість того, аби надати Держекоінспекції хоч якісь пояснення та дозвільні документи, представники БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ та ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС-2007» почали відмовлятися від своєї причетності до видобутку корисних копалин і зміни рельєфу русл річок Куриця та Чаша.

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/7798-yak-u-burynskii-miskii-oth-znyshchuiut-zhyvu-pryrodu-video

Також на екоінспектора під час виконання ним службових обов’язків було здійснено два напади та пошкоджено службовий автомобіль Інспекції. У зв’язку із зазначеним, Інспекція звернулася до поліції та прокуратури, якими було порушено кілька кримінальних справ.

ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/podiyi/8088-sudytymut-cholovika-iakyi-pereshkodzhav-pratsivnyku-derzhekoinspektsii-vykonuvaty-svoiu-robotu-ta-porizav-kolesa-sluzhbovoho-avto-na-terytorii-burynskoyi-miskoyi-hromady

За інформацією правоохоронців, ними встановлено, що видобуток копалин та днопоглиблювальні роботи проводилися за допомогою спецтехніки, що перебуває у власності ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС - 2007».

Отже, 13 січня 2022 року, Державна екологічна інспекція у Сумській області спрямувала на адресу ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС - 2007» дві претензії щодо добровільної сплати збитків у сукупному розмірі майже 132 мільйони гривень.

На підставі отриманої інформації, Держекоінспекція у Сумській області здійснила розрахунки збитків, завданих внаслідок самовільного добування корисних копалин. Сума шкоди, нанесеної у селі УСПЕНКА склала 37 370 100,6 грн., а в селі СТЕПАНІВКА – 94 368 820 грн.

До слова, це рекордна сума збитків, завданих внаслідок самовільного та безпроктного добування надр на території СУМЩИНИ за останнє десятиріччя…

Насправді, сума штрафів вражає. І заплатити відповідно до чинного законодавства потрібно у місячний термін.

А що буде, коли ФГ «ЕДЕЛЬВЕС-2007» відмовиться платити штраф?

«Їм буде надано 30 днів для добровільної сплати цих коштів. Якщо ці кошти не будуть сплачені в добровільному порядку, ми будемо звертатися до суду», – зауважує ОЛЕКСАНДР МАТЮХА, інспектор управління Державної екологічної інспекції СУМСЬКОЇ області.

«Наш спеціаліст був залучений до обстеження водойми, яка була незаконно побудована. Незаконно чому, тому що відсутні проєкти. Проєкт не заходив на розгляд, на узгодження до регіонального офісу, і з огляду на це ми вважаємо, що це є порушення водного законодавства саме його побудова», – зауважує начальниця відділу регіонального офісу водних ресурсів СВІТЛАНА АФАНАСЬЄВА.

У поліції відкрито кримінальне провадження за статтями «порушення правил охорони вод» та «незаконна порубка лісу».

«Наразі триває досудове розслідування, призначено комплекс економічних та інженерно-екологічних експертиз які, наразі, проводяться в інституті ім. професора Н.С. Бокаріуса», – каже інспектор відділу комунікацій нацполіції Сумщини КАТЕРИНА ШОСТАЛЬ.

Максимальний строк покарання за цими статтями – позбавлення волі до 5 років.

На 5 каналі вийшов сюжет про ситуацію, яка склалася в БУРИНСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ.

Як і в попередніх кількох сюжетах, які вийшли раніше, і копіюють один одного, ВІКТОР ЛАДУХА знову паплюжив МАКСИМА ГУЗЕНКА, депутата Верховної Ради України по Роменському мажоритарному виборчому округу №161, до складу якого входить БУРИНСЬКА ТГ, і який уже зробив для БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ стільки добрих справ, що ЛАДУСІ й не снилося…

ДЕТАЛЬНО ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/ekonomika/8038-dvi-dorohy-iaki-proliahaiut-cherez-terytoriiu-burynskoyi-miskoyi-oth-planuietsia-vidremontuvaty-v-2022-rotsi Цьому посприяв безпосередньо МАКСИМ ГУЗЕНКО, народний депутат.

У сюжеті 5 каналу знову ЛАДУХА оббріхував депутатів із більшості БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, і ввесь час прагнув видавати себе за «білого та пухнастого».

А, можливо, йому саме б у цьому сюжеті й потрібно було правдиво розказати про заволодіння тисячами гектарів землі громади у власне користування, випиляні повсюди лісопосадки тощо.

Врешті-решт, чесно зізнатися – куди ж поділися державні надра з самовільно, без будь-якої дозвільної та проєктної документації, розритих технікою ФГ «ЕДЕЛЬВЕЙС - 2007» котлованів у селах УСПЕНКА та СТЕПАНІВКА.

А ще ж є й розрита водойма у селі МИХАЙЛІВКА…

А люди б самі оцінили його «хазяйську жилку», яка направлена на збагачення власної родини, а не на нормальне життєзабезпечення жителів БУРИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ...

ДЕТАЛЬНО ДИВИТИСЯ Й ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/videos/7440-yak-ladukhy-khaziainuiut-v-burynskii-miskii-oth-video

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.