Для гасіння пожежі торф’яників на територіях Буринської міської ОТГ та Путивльської міської ОТГ залучено спеціальну пожежну техніку з Бурині, Сум, Конотопа, Путивля та Кролевця...

Протягом минулих вихідних та святкових днів до ІВАНА РЯБОКОНЯ, першого заступника міського голови Бурині, зверталися жителі громади з питанням пожежі торф’яників на території ОТГ. І просили його допомогти їх погасити…

ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/podiyi/7289-na-mezhi-burynskoi-miskoi-oth-ta-putyvlskoi-miskoi-oth-hasyly-serioznu-pozhezhu-yaka-stalasia-maizhe-na-10-hektarakh

Ось що з цього приводу на своїй сторінці в Фейсбуці написав ІВАН РЯБОКОНЬ:

«Сьогодні (25 серпня 2021 року – БіЖ) особисто відвідав місце ліквідації надзвичайної події, що виникла між с. Дич та с. Червона Слобода Буринської міської ОТГ та с. Скунусово Путивльської ОТГ.

На даній території, площею близько 15 га відбувається горіння торфу, дим від якого був відчутним навіть у місті Буринь.

З метою безперебійної подачи води до місця горіння, фермерські господарства та підприємства Буринської міської ОТГ надали рятувальникам паливно-мастильні матеріали. Щиро дякую за надану допому.

Торф горить повільно та на всю глибину його залягання. Торф'яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню.

Торф може горіти в усіх напрямках незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду.

Торф'яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо загасити.

Вони небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі і тим, що їх край не завжди помітний.

Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів. Це створює проблеми з гасінням – вода, яка потрапляє на територію горіння, випаровується перш, ніж досягає вогнища. Головною проблемою таких пожеж є те, що загасити тліючі торф’яники за короткий час майже неможливо.

Як повідомив т.в.о. начальника Конотопського районного упраління Головного управління ДСНС України у Сумській області МАКСИМ ЩЕРБАКОВ уже третю добу рятувальники Конотопського району проводять гасіння торфу.

Для гасіння пожежі залучено спеціальну пожежну техніку (м. Буринь, м. Суми, м. Конотоп, м. Путивль, м. Кролевець)».

Будемо сподіватися й надіятися, що спільними зусиллями рятувальників все ж таки вдасться погасити пожежу торф’яників…

ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/podiyi/7053-pozhezhi-v-burynskii-miskii-oth

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.