СБУ блокувала діяльність 9 жителів Сумщини, причетних до посягання на основи національної безпеки…

Із початку року співробітники СБ України припинили протиправну діяльність 9 жителів Сумської області, причетних до тероризму, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та нелегального переміщення через кордон військової продукції, повідомила інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) керівник пресгрупи УСБУ в Сумській області ОЛЕСЯ РАПУТА.

Зокрема, за матеріалами СБУ засуджено 3-х інтернет-агітаторів, які поширювали у заборонених соцмережах заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.

Прибічники «руського миру» активно пропагували ідею розділу України з приєднанням окремих регіонів до РФ. Їхні дії кваліфіковано за статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України. Справа ще одного викритого СБУ антиукраїнського пропагандиста розглядається у суді.

До кримінальної відповідальності притягнуто також трьох громадян, які переправили, а також намагалися переправити через держаний кордон товари військового призначення. Їх визнано винними за статтею 333 ККУ.

До Зарічного районного суду Сум скеровано матеріали спеціального досудового розслідування стосовно чоловіка, який намагався створити на території області диверсійно-терористичну групу та проголосити фейкову «Сумську народну республіку».

За результатами іншого досудового розслідування, до Лисичанського міського суду Луганщини направлено матеріали стосовно жителя області, який брав участь у терористичній організації «ЛНР».

Водночас від кримінальної відповідальності звільнено двох мешканців Сум та Глухова, яких російські спецслужби намагалися схилити до конфіденційної співпраці. Чоловіки не вчинили жодних дій на шкоду державній безпеці та добровільно повідомили СБУ про ворожі наміри.

У чергове звертаємося до громадян, які під час перебування на території РФ були безпідставно затримані російськими правоохоронцями, зазнали психологічного або фізичного тиску для залучення до підривної діяльності на шкоду державній безпеці України.

У разі таких протиправних дій просимо вас обов’язково звертатися до правоохоронців. «Лінія довіри» Управління СБ України в Сумській області (0542-) 610-069, або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.