Жахіття на Буринщині та Білопільщині…

Трапилася біда…

11 жовтня 2019 року в Сейму в Білопільському та Буринському районах з’явилася мертва риба, жива сконцентрувалася біля берега, де менша течія і вода чистіша.

Наявні ознаки сильного забруднення води в річці. Вже 12 жовтня 2019 року інспектори Сумський рибоохоронний патруль і Державна екологічна інспекція у Сумській області були на місці події, оцінили обстановку і взяли зразки риби для аналізу.

Про це обіцяли повідомити додатково (не факт, що повідомлять, бо про мор риби ні слова).

Місцеві жителі відреагували миттєво і почали ловити ще живу, але очманілу рибу. Це необачно, бо не відома причина отруєння риби.

Тому:

-рибу та раків на ринках Сум та інших великих міст з неперевірених джерел не купуємо – не відомо що там може бути за отрута;

-воду з р. Сейм використовуємо обережно і про всякі підозрілі скупчення мертвої риби, раків та інших живих організмів повідомляємо в офіційні органи.

До таких органів відносяться вже згадані рибоохоронний патруль і екоінспекція, а також Нацполіція.

Про все це повідомив «Сеймський РЛП: неформальний офіс» в Фейсбуці.

А ось про що повідомив офіційний сайт Буринської міської ради:

«Від жителів с. Піски Буринського району надійшла інформація щодо забруднення акваторії р. Сейм між населеними пунктами Тьоткіно Російської Федерації та с. Ігорівка Буринського району і масового мору риби.

Про надзвичайну ситуацію були повідомлені відповідні органи, якими відібрані проби поверхневої води з річки та направлені для проведення лабораторних досліджень до відділу інструментально-лабораторного контролю.

Шановні громадяни!

Буринська міська рада застерігає, що риба, яка загинула від забрудненої невідомими речовинами води, може бути отруйною, тому вилов та продаж такої риби категорично заборонено. А її вживання – загроза вашому життю та здоров’ю!»

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.