У селі Слобода, що в Буринському районі, щедрували, веселилися й каталися на унікальній льодовій гірці

Без перебільшення, у селі Слобода (сільський голова Іван Рябоконь) відбувається досить багато різноманітних подій.

До речі, майже щороку першою на Буринщині запалює новорічні вогні саме слобідська ялинка.

Тут відбуваються конкурси-фестивалі льодових скульптур.

Проходять цікаві молодіжні концерти-дискотеки, спортивні змагання.

Щорічною гордістю слобідців, а втіхою й радістю для гостей, є майже 40-метрова льодова гірка, яка ще й підсвічується.

На ній залюбки катаються й дітвора, й молодь. Тут помічені й люди старшого покоління, які «пролетівши з вітерцем», мов у юні роки повертаються.

Із захопленням у Слободі сприймається й «щедрівна діяльність» на Щедрий вечір – з 13 на 14 січня…

На Щедрий вечір 2019 року до села Слобода завітав і Анатолій Свирид, голова громадської організації «Серця кіборгів».

Про свої враження він розповів і читачам інтернет-порталу БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ):

–Пам’ятаю, як у дитинстві ми бігали по селу (народився і виріс Анатолій Свирид у селі Панасівка, що в Липоводолинському районі Сумської області – БіЖ) ватагою і стукали у кожну хату: «Щедрик-ведрик, дайте вареник»…! А тепер я сам дуже радий послухати новорічне щедрування, адже чим більше колядників і щедрівників до тебе прийде, тим більше щастя буде у новому році! Тому, коли ми дізналися, що у селі Слобода Буринського району традиційно відбуваються щедрування, одразу майнули туди і не пожалкували! Сюди з’їхалися на народні гуляння щедрувальники з усієї округи. Була польова каша, шашлики, глінтвейн. А головне – найдовша гірка, яку я коли-небудь бачив! Мені б таку у дитинстві! Втім, тут ковзалися і дорослі, і малі, і навіть бабусі! Не всі знають, але саме у цьому селі розташований «замок Курдюмова» – маєток, побудований італійцями у неготичному стилі. От біля нього відбувалося наше гуляння. Новорічні свята скоро закінчуються, але гірка і замок залишаються. При нагоді, обов’язково завітайте до Слободи! Не перестаю дивуватися тому, який цікавий і гарний у нас край!

Відзначимо, що Анатолій Свирид усім щедрувальникам вручив подарунки...

Словом, насичене й цікаве життя проходить у селі Слобода у січні 2019 року.

І жителі та гості в цьому вбачають вагомий доробок сільського голови Івана Рябоконя і його команди…

Іван Житник, член Національної спілки журналістів України.

На світлині: Анатолій Свирид щедрував разом із слобідськими щедрувальниками.

Фото Наталії Лаврової.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.